Vítězství vybojoval Petr Vymazal (28:48), druhý skončil Tomáš Blaha (29:06) a bronz bral Rostislav Polách (29:34).

Na Hané se běželo po rovině

„Na rovinaté trati rozložené do čtyř okruhů jsem chvíli vyčkával, ale zhruba od druhého kilometru jsem se probojoval na vedoucí pozici,“ pochvaloval si Petr Vymazal, jehož mezi juniory napodobil jeho oddílový kolega Jakub Hřib (30:21). V hlavní mužské kategorii byli v Přerově vidět rovněž reprezentanti klubu V+P Chropyně, Zdeněk Doležal (32:48) doběhl jedenáctý, Libor Pánek (35:03) obsadil 15. příčku.

Rozhodl žlutavský kopec

Zatímco na Hané atleti běželi po rovině, v Otrokovicích museli absolvovat náročné stoupání na Žlutavu přes bělovský jez. S tratí se nejlépe popral zlínský Jan Kalenda (24:38), za nímž následovali druhý kroměřížský Pavel Dvořák (24:55) a třetí olomoucký Luděk Ordelt (24:59). V kvalitní konkurenci se neztratili ani čtvrtý Přemysl Žaludek (CZ Cyklosprint, 25:24) a pátý Štěpán Dlabaja (SKOB Zlín, 26:20).

„Na zasněžené trati se startovní pole začalo trhat ve stoupání na žlutavský kopec. Já jsem se definitivně probojoval do čela zhruba v jeho polovině, navíc se mi v závěru podařilo ještě mírně vystupňovat tempo,“ líčil Jan Kalenda, který tak v Otrokovicích obhájil loňské prvenství.

Mezi ženami vyhrála Michaela Procházková (Hvězda SKP Pardubice, 30:14), druhá Jana Žaludková (Author Tufo Ti) za ní zaostala téměř o tři minuty. Třetí skončila Lucie Javorová (CT Hvozdná, 37:13).

Přehled výsledků dalších kategorií běhu v Otrokovicích: muži do 49 let: 1. Bukovjan (Jiskra Otrokovice) 26:34, 2. Švihel (BS Slopné) 29:13, 3. Hrabec (VK Kroměříž) 30:54. Muži do 59 let: 1. Rafaj (Flexiko) 29:50, 2. Škrabánek (Viva Zlín) 30:34, 3. Prokop (Konty-G Zlín) 33:20. Muži do 69 let: 1. Janečka (Author Tufo Ti) 35:14, 2. Tomíšek (Horní Moštěnice) 38:35. Muži nad 70 let: 1. Knebl (Toma Otrokovice) 44:08, 2. Tomašek (Jiskra Otrokovice) 53:38.