Druhý ve 21,1 kilometru dlouhém podniku rozloženém do čtyř okruhů, který se konal na asfaltové cyklostezce mezi Vršavou a Kostelcem, skončil zlínský Svatopluk Janečka (1:17:44), bronzovou příčku obsadil Petr Vabroušek (Author Tufo trilife Zlín, 1:21:55).

V konkurenci šestatřiceti půlmaratonců bral ještě vsetínský Jan Hajzler za čas 1:23:06 čtvrté místo a Petr Kučera z Otrokovic doběhl časem 1:25:52 pátý.

„V průběhu prvního kola jsme bojovali o první příčku společně s Janečkou. Od třetího kilometru už jsem ale zůstal v čele sám a do konce závodu se mi navíc ještě dařilo mírně stupňovat tempo,“ pochvaloval si v cíli vítězný 34letý Přemysl Žaludek.

„Druhou příčku jsem měl bezpečně pod kontrolou,“ konstatoval druhý v pořadí, 39letý Svatopluk Janečka.

„Na mém výkonu se projevilo tréninkové manko. Po nabité sezoně se spoustou Ironmanů jsem ve vánočním období odpočíval,“ přiznal po závodu 38letý Petr Vabroušek.

Silvestrovský půlmaraton žen ve Zlíně vyhrála Jana Dorazilová (AK Asics Kroměříž, 1:26:17) před otrokovickou Hanou Večerkovou (1:41:49), třetí pozici získala za čas 1:54:28 Martina Vaclová (Moraviaman Otrokovice).

„V pěkném rovinatém závodu jsem splnila roli favoritky,“ pronesla v cíli spokojená 33letá Jana Dorazilová.

Ve Zlíně uspořádali také Silvestrovský čtvrtmaraton. Mezi muži v 10,5kilometrovém podniku dominoval časem 38:31 Jiří Vlček (Prometal Slavičín). Druhý doběhl Jakub Gajdůšek z Fryštáku (39:06), třetí místo bral Martin Hečko (AK Zlín, 39:56).

V ženách byla nejrychlejší Jana Žaludková (Titan SC Zlín, 44:06). Druhá doběhla Anežka Janečková (AK Zlín, 56:46), bronzová skončila časem 57:15 Pavla Višněvská (Sport studio Zlín).