V turnaji ve Slavičíně, jehož se zúčastnilo 48 hráčů, v rozhodujících zápasech ve čtvrtfinále porazil Luďka Jančáře (KST Dolní Němčí) 3:1, v semifinále překonal Karla Orlovského (TJ Sokol Újezdec – Těšov) 3:1 a ve finále zdolal dalšího reprezentanta stolně tenisového klubu z Dolního Němčí Miroslava Janču 3:2.

,,V duelu s Luďkem Jančářem jsem brzy vedl 1:0 na sety. V druhé sadě jsem však soupeře podcenil a tuto pasáž zápasu jsem prohrál. Ve třetím a čtvrtém setu se mi ale znovu dařilo Jančáře odtlačit od stolu a poté jsem výměny zakončoval razantním bekhendem. V partii s Karlem Orlovským jsem nezachytil začátek střetnutí. Od druhého setu jsem změnil taktiku a po krátkém servisu na střed stolu se mi dařilo získávat důležité body,“ prozradil Jan Dufek.

Stolnímu tenistovi ze Zlína se dařilo i ve finále.

,,V utkání o první příčku s Miroslavem Jančou jsem vedl 2:0 na sety a 6:2 v sadě třetí. Poté jsem polevil v koncentraci i nasazení a Janča vyrovnal na 2:2. V páté sadě jsem ale znovu po zahájení výměn ihned přecházel do útoku a tato taktika mi zajistila úspěch. V klíčových momentech mi také pomohly rady od bratra Jakuba,“ radoval se Jan Dufek ze zisku stolně tenisového titulu, který po proměněném mečbolu nedokázal potlačit emoce radosti a nestyděl se ani za slzy štěstí.

,,První dva sety jsem se nedokázal vypořádat se sendvičem na bekhendu Jana Dufka. Poté jsem hru vyrovnal. Definitivní zlom v zápase nastal na začátku páté sady, kdy Honza hned v první výměně získal po skvělém zásahu neuvěřitelný bod. Tento moment mě dost rozhodil. Navíc mi v závěru střetnutí ubývaly síly,“ konstatoval Miroslav Janča, poražený finalista.

Ve Slavičíně v kvalitní konkurenci v singlu mužů mezi osm nejlepších stolních tenistů postoupili Jan Dufek (KST Zlín), Miroslav Janča (KST Dolní Němčí), Karel Orlovský (TJ Újezdec-Těšov), Jiří Škrla (KST Vsetín), Tomáš Doležel (Orel Zlín), Luděk Jančář (KST Dolní Němčí), Matyáš Kolečkář (KST Hluk), Jiří Res (TJ Sokol Kostelec-Zlín).

Dvouhru žen ovládla Claudia Stuppiello (TJ ST Bystřice pod Lopeníkem). Stříbrnou příčku obsadila Aneta Ježková, třetí skončila Lucie Obdržálková (obě KST Hluk). Turnaje se zúčastnily tři ženy.

,,Ve Slavičíně jsem původně chtěla hrát pouze soutěž v mixu. Nakonec jsme se rozhodla zahrát si také dvouhru,“ přiznala 25letá Claudia Stuppiello.

V ženském singlu byla reprezentanta Bystřice pod Lopeníkem favoritkou.

,,Aneta Ježková i Lucie Obdržálková byly ale těžké soupeřky. Duel s Ježkovou nakonec rozhodly moje větší stolně tenisové zkušenosti. S levorukou Obdržálkovou jsem hladce prohrála první set. Od druhé sady jsem se však zlepšila. Navíc jsme ve zbytku střetnutí byla

psychicky odolnější hráčkou. V některých výměnách mi ovšem také přálo štěstí,“ uznala Stuppiello, která hraje stolní tenis 13 let.

Mužskou čtyřhru v konkurenci 21 párů vyhráli Miroslav Janča s Antonínem Uherem. Debl z KST Dolní Němčí ve finále porazil Davida Krejčiříka s Petrem Polákem (Orel Zlín). Bronzové medaile vybojovali Jan Dufek s Jakubem Dufkem (KST Zlín) a Jiří Škrla s Jiřím Macharou (KST Vsetín, SK Slavičín).

,,Ve finálovém utkání jsme byli favority. Zejména, když se nám podařilo porazit v semifinále nasazené deblové jedničky ve Slavičíně bratry Dufkova z KST Zlín. V zápase o první příčku jsme však prohráli první set. Od druhé sady už jsme byli v duelu aktivnější a rychlejší,“ pochvaloval si Miroslav Janča, jeden z členů vítězného páru na Valašsku.

Ve slavičínské sportovní hale se bojovalo rovněž v mixu. Přeborníky Zlínského kraje ve smíšené čtyřhře se v konkurenci 3 párů stali Matyáš Kolečkář s Lucii Obdržálkovou (KST Hluk). Druhé místo obsadili Matěj Kostka s Claudii Stuppiello (TJ ST Bystřice pod Lopeníkem), třetí skončili Josef Kolísek s Anetou Ježkovou (KST Dolní Němčí, KST Hluk).