„Důležitý byl cíl, abych se hlavně sžil s autem. A myslím, že to šlo dobře,” oddechl si v neděli po úvodním závodě mistrovství světa 23letý talentovaný závodník.

„Rallye máme za námi a dopadla skvěle! Tam, kde jsme si byl úplně jistý a věřil jsem si, byly časy dokonalé,” hodnotí závod člen týmu Orsák Rallysport.

Právě šéf týmu a bývalý jezdec Jaroslav Orsák vidí ve spolupráci Caise s novým závodním vozem obrovský potenciál. „Erik zajel i některé časy, kterými porazil jezdce WRC a ukázal světovou extratřídu. Na druhou stranu ukázal i nějaké chybičky. Ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, že jel s autem první závod,“ připomněl Orsák.

“Poslední den byl hodně o tom, abych dojel, protože rychlostní zkoušky nebyly vůbec jednoduché. Věděl jsem, že je důležité dojet a nasbírat co nejvíce zkušeností. Samozřejmě jsem tlačil, ale ne úplně extrémně moc,” přiznává Cais.

Přesto se během neděle posunul celkovým pořadím vzhůru. „Neflákali jsme se. Dával jsem si za cíl, abychom skončili mezi nejlepšími pěti ve WRC2 a nakonec bereme čtvrté místo a třetí v rámci kategorie WRC Challenger. Z výsledku tak mám obrovskou radost!” přiznal v cíli.

Stejně jako mechanici. „Chtěl bych poděkovat Škoda Motorsport, která nám poskytla auto jako prvním na světě! A hlavně nám dala k dispozici inženýry, kteří nám hodně pomohli, abychom se na auto co nejdříve adaptovali a zvolili správné nastavení,” dodal Orsák.