„Viděl jsem absolutně vyrovnaný zápas. V každém setu rozhodly dva balony," uvedl trenér Zlína Roman Macek (na snímku).

BENÁTKY N. J. – ZLÍN 1:3 (-23, –22, 22, –22)

Stav série: 0:3

Stratég Fatry dá na sobě znát radostné emoce jen výjimečně, ale tentokrát jim po posledním úspěšném balonu dal volný průchod. Jakpak by ne. Hráči z Baťova města stojí krůček od bojů o medaile, když zvládli řádně těžkou bitvu.

„Měl jsem radost, že jsme to dotáhli do vítězného konce," stručně a jasně vysvětlil.

Středočeši se na domácí půdě ukázali jako ještě silnější soupeř než ve Zlíně, o to byl zisk třetího bodu v sérii cennější a slastnější.

„Bylo to obrovsky těžké vyhrát, zatím nejtěžší. Benátky hrály dobře, měly enormně agresivní servis a v podstatě byly vždy bodově o krůček vepředu. My jsme se snažili držet krok a rozdat si to s nimi v koncovkách," líčil 52letý trenér a manažer v jedné osobě.

To se podařilo. Až na třetí sadu byly všechny sety kolem dvacátého bodu vyrovnané a v následné klíčové okamžiky zvládali Obdržálek aspol. výtečně. Podobně jako doma Zlínští po napínavých závěrech slavili zisk her. Čím to?

„Mančaft má rytmus, herní kvalitu, věří si. Soupeř udělá více chyb než my," řekl Macek.

Ten potom nechtěl ani vyzdvihovat jednotlivce, ono by to vlastně bylo i nespravedlivé. Fatra ve vyřazovací části šlape jako celek. Platilo to i ve třetím duelu série.

„Celý mančaft táhne za jeden provaz. Tak to má vypadat, volejbal je kolektivní sport," potvrdil účastník mistrovství světa z roku 1990, kterého těší forma svěřenců. „Myslím, že se lepšíme každým utkáním. Ale i soupeř hraje stále kvalitněji," podotkl.

Každopádně trumfy jsou jednoznačně v rukou Zlína. Dnes od 18 hodin si může odpracovat postup do semifinále.

„Domácí budou vědět, že to mají těžké. Ale už musí. Půjde se do toho naplno na obou stranách," poznamenal Macek.

Nejvíce bodující hráči: Moník 22, Nesvačil F. 18, Motys 17 – Uchytil 16. Kolář 15, Navláčil 13. Rozhodčí: Dmejchal, Fink. Čas: 113 minut. Diváci: 391.

Zlín: Uchytil, Přikryl, Vašíček, Bartoš, Kolář, Navláčil, libero: Obdržálek. Střídali: Dmitrijev, Truong, Adamec. Trenér: R. Macek.

DALŠÍ VÝSLEDKY – čtvrtfinále: ČZU Praha – Karlovarsko 3:0 (série 1:2), Příbram – Č. Budějovice 1:3 (série: 0:3), Odolena Voda – Liberec 1:3 (série 0:3).