„S výsledkem jsem spokojený. Na šampionátu se představilo dvacet evropských zemí a ze světové špičky nechyběl téměř nikdo. Kvalita startovního pole byla velmi vysoká," považuje si Hradil úspěchu dosaženého na druhé nejprestižnější mezinárodní akci této sezony.

Sprint nevyšel

Celé dění začalo závodem ve sprintu v Krásnobrodu. Hradil v této disciplíně obhajoval stříbrnou medaili z minulého šampionátu v Rusku a patřil k favoritům.

„Bohužel jsem na postupu mezi dvanáctou a třináctou kontrolou přehlédl v mapě plot, který jsem poté musel objet, čímž jsem ztratil více než minutu. Tato chyba mě vyřadila z boje o medaile," líčil zlínský závodník, jenž dojel na třinácté pozici.

Mapově náročný finiš zvládl

O den později přišel na řadu závod na střední trati v orientačně velmi náročném lesním prostoru s extrémně mapově náročným závěrem.

„Dopustil jsem se dvou chyb v první části tratě, ale mapově náročný závěr se mi podařilo projet ve velmi dobrém tempu. V cíli to pro mě po necelých 52 minutách znamenalo výborné třetí místo," uvedl 26letý biker.

Česká spolupráce

Závod na klasické trati s hromadným startem pak obstaral tečku za celým šampionátem.

„Většinou jsem se pohyboval ve skupině s dalšími českými reprezentanty, s nimiž jsme si trochu pomohli při hledání kontrol. Ještě tři kontroly před cílem jsem byl ve skupině bojující o třetí až sedmé místo. V závěru se mi podařilo zvýšit tempo a těsně před dotírajícím ruským závodníkem jsem vybojoval druhou bronzovou medaili," popsal Hradil další úspěšný počin.

Příští týden jej čekají tradiční pětidenní MTBO závody v Plzni, ale další pozornost již bude směřovat k mistrovství světa, které se jede na konci srpna v Estonsku. A i tam má na co navazovat.