Přitom nebyli úplně kompletní, ze základní sestavy chyběli Michal Šotnar a Martin Štastný. Naopak do utkání byl připraven zasáhnout Adam Žampach – posila s BK Ústí nad Labem. Zlín měl před utkáním na kontě šest vítězství a netajil se cílem získat další.

„Úvod se Slavoji vydařil, vedl 6:0, ale soupeř během první čtvrtiny se přiblížil na rozdíl jednoho bodu 10:11.

„Do konce první čtvrtiny se náš náskok navýšil na sedm bodů 14:21. Tým táhl v útoku neúnavný Saša Novák, který v prvním hracím období zaznamenal 12 bodů a jeho neskutečné zapálení se přeneslo na ostatní hráče a i druhou čtvrtinu jsme předváděli výborný útok podpořený slušnou obranou. Zároveň měli domácí neskutečně nepřesnou střelbu i z těch nejjasnějších pozic," prozradil litoměřický asistent Rudolf Šotnar

Poločasové vedení Slavoje o 17 bodů bylo nadějné. „Hráče jsme upozorňovali, že soupeř se nevzdá a bude se chtít vrátit do utkání. Začátek třetí čtvrtiny byl však z naší strany opět excelentní v útoku i v obraně a šňůrou 14:0 jsme vedli v polovině třetí čtvrtiny o neskutečných třicet bodů.

A to ještě nebylo všechno, náš tým pokračoval ve střelecké kanonádě. Když se k tomu přidalo i trápení domácích, znamenalo to, že jsme neustále navyšovali vedení, i když na palubovce hráli kluci z druhé rotace, kteří si utkání užili až do posledního hvizdu rozhodčího."

Domácí ani za nepříznivého stavu zápas nevzdali. „Stále se snažili něco udělat s výsledkem, ale neskutečně špatné procento střelby je sráželo do kolen. Na hřišti ale nebyly vidět žádné nesportovní zákroky a utkání se dohrálo ve velice přátelské atmosféře, jak na hřišti tak v hledišti, kde byli naši fandové spokojeni, což dávali najevo svým povzbuzováním."

Litoměřičtí se v lize představí v neděli 8. prosince, kdy hrají doma velice důležité utkání se sousedem v tabulce – – týmem Sokola Pražského. 

SKB Zlín – Slavoj BK Litoměřice 44:97 (14:21, 26:43, 34:72)

Body a sestavy: Hanáček 7, Kašpar 7, Vaňák 7, Krutílek 5, Chwaszcz 4, Medek 4, Šušák 4, Zumer 4, Nehoda 2 – Ježek 19, Žampach 18, Novák 17, Freiesleben 16, Klimeš 9, Štěpánek 8, J. Šotnar 5, Hanzlík 3, Dvořáček 2, Vakrčka. Střelba 3 b.: 21/2:25/6. Střelba 2 b.: 39/13:45/32. TH: 17/12:23/15. Doskoky: 27:46. Chyby: 20:19. Rozhodčí: Jedlička, Janovský.(lap)