Ačkoliv si z hanácké metropole vítěz základní části přivezl výhru 2:0, na svém ledě o víkendu dvakrát padl 1:2 po nájezdech a sezona pro něj končí neúspěchem.

„Můj názor je nepublikovatelný. Zklamání je obrovské, v kabině bylo znát, ale život jde dál. Po výborné základní části jsme doufali ve finále. Nemyslím si, že kluci nechtěli, ale možná mají psychický blok nebo neunesli roli favorita," hledal správná slova trenér Tomáš Sedláček.

Zlín narážel na pečlivou olomouckou organizovanou obranu, která soupeře příliš nepouštěla do šancí. A kohouti měli dva popravčí. Prvním byl Hering, který v obou zápasech jako jediný dokázal ze hry za Hanáky skórovat. Druhým pak byl Pabst, jenž byl neomylný v nájezdech.

„Jsou to oba šikovní kluci s výbornou střelou. Ale nemyslím si, že na výhře Olomouce mají zásluhu jen oni. Nájezdy jsou navíc loterie," zopakoval Sedláček.

Za Zlín se dokázal prosadit jen jeden z českých reprezentantů na paralympijské hry v Soči Šafránek. Trio Fojtík, Palát, Hábl vyšlo naprázdno. V sobotu vyrovnával na 1:1 Šafránek, v neděli otevíral skóre Stodůlka. K ničemu to nebylo platné.

„V sobotu jsme nehráli tak dobře. V neděli už to bylo dobré, ale Olomouc oba zápasy předváděla, co potřebovala a její taktika a obranná hráz jí vyšla stoprocentně," litoval Sedláček, jehož svěřenci 1. února zahájí sérii o bronz na ledě pražské Sparty. O čtrnáct dnů později budou na programu odvety ve Zlíně. ⋌(dan)

ZLÍN – OLOMOUC 1:2 (0:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Šafránek – 16. Hering, rozh. náj. Pabst. Stav série: 1:1.

Zlín: Matoušek – Julina, Fojtík, Štít, Motyčka – Stodůlka, Palát, Šafránek, Šnajdar, Flídr, Ligda, Hábl D.

ZLÍN – OLOMOUC 1:2 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Stodůlka (Palát, Šafránek) – 27. Hering, rozh. nájezd Pabst. Stav série: 1:2.

Zlín: Molek – Julina, Fojtík, Štít, Motyčka – Stodůlka, Palát, Hábl Z., Šafránek, Šnajdar, Flídr, Ligda, Hábl D.