V případě zisku alespoň čtyř bodů získá Zlín bez ohledu na ostatní výsledku počtvrté v řadě pohár za vítězství v základní části.

Devět zápasů, osm výher, pouze čtyři ztracené body a skóre 48:18, to je dosavadní bilance sledge hokejistů Zlína v letošní sezoně ligy.
„Vedeme si myslím nad očekávání dobře. Dali jsme si za cíl postup do play-off a jsme první, to je super. Jsme nadmíru spokojeni. Navíc jsme blízko celkovému vítězství v základní části, což samozřejmě není úplně to podstatné, ale radost to udělá,“ řekl obránce SHK LAPP Zlín Pavel Julina.

Před ním a jeho spoluhráči jsou poslední zápasy dlouhodobé části na domácím ledě.

V sobotu se od symbolických 15:05 hodin hraje s Litvínovem.

S ním mají Zlínští stoprocentní bilanci, neboť s Chemiky ještě nikdy neztratili ani bod a dokonce ani jednou neinkasovali, letos však Severočeši zažívají svou historicky nejlepší sezonu. Ofenzivu Chemiků táhne především německý snajpr Ingo Kuhli-Lausteinen.

Miss OK 2018 v Besedě v Otrokovicích.
Startuje Miss OK. Je určena půvabným středoškolačkám

Premiéru v dresu Litvínova by měl navíc zažít kanadský útočník Dustin Rivard. „Je to papírově slabší soupeř, nikdy jsme s ním neměli nějaký problém. Mají teď dvě výhry, uvidíme, jakým výkonem se budou prezentovat,“ pověděl Julina.

V neděli od 11:30 se pak hraje s Karlovými Vary. Západočeši jsou na předposledním místě jen bod před Litvínovem, mají jich celkově šest.

Ač výsledky je zavály do vod, kde Žraloci snad ještě nikdy neplavali, jsou těžkým soupeřem.

Duely se silnými mužstvy ztráceli velmi těsnými poměry, v říjnu se jim navíc zranila klubová hvězda Michal Geier, který mimochodem dopomohl v září Zlínu k zisku zlaté medaile na LAPP Cupu. V prvním letošním měření sil vyhrál Zlín ve Varech těsně 2:1.

„Jejich postavení v tabulce je trošku omyl, nepatří tam. U nich to byl velmi těžký zápas, hrálo se do poslední vteřiny. Otázka, jestli už bude uzdravený Michal Geier, jeho výpadek je pro Vary obrovskou ránou,“ sdělil Pavel Julina. S Karlovými Vary Zlín neprohrál na domácím ledě už osm zápasů v řadě, naposledy padl v sezoně 2012/2013.