Novým pořadatelem show se stal Rallyklub východní Morava v AČR. Zatímco organizační tým doznal určitých změn, skladba tratě a časový harmonogram zůstávají ve stejné podobě jako v loňském roce.

Mikuláš Rally 2022 měří při svém dvanáctém ročníku 90,29 km a obsahuje celkem 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 24,93 km. Pojedou se na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská.

Start soutěže je v sobotu 3. prosince v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Bílá Hlína, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky. Většina pořadatelského týmu zůstala ve stejném složení i pod novým vedením, což je zárukou kvalitně uspořádané soutěže.

Ředitelem Mikuláš Rally se stal Petr Linhart, pro kterého se jedná o premiéru na ředitelském postu, jeho zástupcem byl jmenován Jakub Hofbauer. Pozici tajemníka rally zastává zkušená činovnice Petra Mynářová, zároveň zástupkyně ředitele.

Začátkem listopadu byl spuštěn i systém přihlášení pro posádky. Pořadatelé již evidují první přihlášené posádky. Jako vůbec první se přihlásil tým MULTI-S Racing z.s. s posádkami Josef Urban - Jaroslav Urban a Tomáš Uher - Kristýna Urbanová na vozech Škoda 130 LR. V seznamu přihlášených již figurují například Marek Vlček (Škoda Fabia Rally2 Evo), Tibor Kovács ze Slovenska (Mitsubishi Lancer Evo IX), Radek Jatel, Dominik Jakeš (oba Peugeot 208 R2), Jiří Gerych (Ford Fiesta Rally4), Ondřej Studénka (Opel Adam R2), Jakub Vlček (Renault Clio Rally5) a další.

„Věříme, že představíme fanouškům ve Slušovicích a v okolí Podkopné Lhoty kvalitní startovní pole s řadou předních jezdců. Uzávěrka přihlášek je stanovena na středu 23. listopadu, ale vzhledem ke konání Pražského rallysprintu ji hodláme prodloužit do konce uvedeného týdne. Chceme vyjít vstříc posádkám, aby se mohli podle aktuálního stavu soutěžní techniky přihlásit i po skončení rallysprintu v hlavním městě,“ upřesnil Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru.

(ror)