Poslední tým extraligové tabulky pomohl skolit třinácti body. Lepší byl pouze kapitán Kolář. „Byl jsem rád, že mi to nahrávač půjčoval trošku víc. S přibývajícím časem mi to dával stále víc a víc. Jsem rád, že mi to šlo,“ usmíval se po čtvrtečním duelu Motyčka.
Jednadvacetiletý smečař podal stejně jako zbytek týmu Fatry zřejmě nejlepší výkon v domácí hale.

Zlínští volejbalisté toho soupeři ze dna tabulky příliš nedovolili. Nebýt vlažnějšího začátku a závěru třetí sady, mohlo být rozhodnuto ještě dříve. „Rozhodně jsme spokojení. Jelikož jsme propásli domácí zápasy předtím, jsou tři body pro nás důležité. Jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli,“ raduje se Motyčka.

Fatra si díky jednoznačnému triumfu upevnila osmou pozici. Dotáhnout se na sedmou Příbram bude vzhledem k těžkému losu velmi složité, naopak před jedenáctými Benátkami má už devítibodový náskok. „Snažíme si před play-off vytvořit co nejlepší výchozí pozici, abychom začínali hrát doma. Chceme co nejvýš,“ říká opavský rodák.

Volejbalisté Zlína na konci loňského roku bojovali s nevyrovnanými výkony i ztrátou formy, v posledních týdnech jdou ale výkony Moravanů nahoru. „Hlavně zápas v Českých Budějovicích nám dost pomohl. S adeptem na titul jsme v jeho hale hráli velmi vyrovnaně. I když jsme nakonec prohráli, zvedlo nám to sebevědomí. Teď se to potvrdilo,“ líčí mladý smečař.

Zatímco před Vánoci dokázali hráči Fatry zbytečně ztratit domácí duely s Příbramí nebo Benátkami, s poslední Odolenou Vodou neměli slitování. Nevýrazné Středočechy bez problémů vyřídili ve třech setech. „Do každého zápasu jdeme stejně. Vždycky se snažíme hrát naplno. Teď nám to vyšlo,“ těší Motyčku.

Zlínské volejbalisty nerozhodil ani netradiční termín. Duel sedmnáctého kola se kvůli víkendovému Čokoládovému Festivalu v hale Euronics předehrával už ve čtvrtek. „Komplikace to není. Jsme na to zvyklí. Vždyť v minulých letech jsme v týdnu hráli mnohem víc. Nebylo to pro nás nic nového,“ tvrdí bývalý mládežnický reprezentant.

O víkendu si tak Mackovi svěřenci užijí zasloužené volno. Další duel mají na programu až příští pondělí. „Další neděli si před odjezdem dáme určitě trénink,“ tuší Motyčka.

V dalekém Ústí nad Labem se Fatra představí před televizními kamerami. „Soupeři máme co vracet, doma jsme s nimi prohráli 2:3. Pokusíme se tam získat všechny body,“ dodává.