Vzhledem k tomu, že sprint nepatří mezi stěžejní disciplíny Michala Smoly, dá se umístění hned pod stupni vítězů považovat za velmi solidní výsledek. „Sice jsem udělal pár chyb při čtení mapy, nicméně po fyzické stránce jsem se cítil velmi dobře. A to je pro mě po zranění hodně příznivá zpráva,“ těšilo zlínského závodníka. Z vítězství se radoval ve sprintu fryštácký rodák Tomáš Dlabaja běžící v barvách brněnských Žabovřesk.

V Moravské Třebové se běžely i úvodní dva podniky Českého poháru štafet. V kopcovitém a fyzicky náročném terénu se zlínským mužům vydařila hlavně neděle. Michal Smola dovedl trojici SKOB Zlín do cíle na druhém místě s bezpečným čtyřminutovým náskokem na třetí v pořadí. První úsek rozbíhal Štěpán Dlabaja, druhý klíčový úsek pak na výtečnou zvládl Bronislav Přibyl. „Kromě Žabovřesk předběhl všechny ostatní soupeře a moje pozice už pak byla velmi snadná,“ poznamenal zlínský finišman.

O den dříve to však taková sláva nebyla. Po prvních dvou úsecích, které v barvách SKOB Zlín absolvovali Tomáš Krajča a Štěpán Dlabaja, se nacházeli Zlínští hluboko v poli poražených. Teprve po Smolově zdrcujícím závěru se zlínská trojice posunula ve výsledkové listině o plných deset příček až na konečné šesté místo. Vítězství si pohlídaly Žabovřesky. „Moc nám nevyšel úvod. Hodně jsme ztráceli a ostatní už na nás měli poměrně značný náskok,“ posteskl si po doběhu do cíle Michal Smola, kterého čeká během nadcházejícího týdne boj o nominaci na světový šampionát v Maďarsku.

„Díky výsledku z loňského roku už mám zajištěný start na krátké trati. Rád bych se ale představil i na své oblíbené klasice. Po zranění cítím, že se dostávám zpět do formy a věřím, že i po kratším tréninkovém výpadku potvrdím oprávněnost své nominace,“ přeje si před maďarskou prověrkou česká reprezentační jednička mezi muži. V ostré mezinárodní konkurenci se pak představí o týden později, kdy ve Finsku začíná úvodním podnikem Světový pohár.

Robert Štach