Fryštátského závodníka před dvěma lety připravila o jasné vítězství nehoda v poslední rychlostní zkoušce a minulý rok se mu pro změnu těsně před cílem nevyhnul defekt, který ho připravil o stupně vítězů.

„Co bylo, bylo. Nemá smysl se pitvat v minulosti, k ničemu by mi to nepomohlo. Každopádně se na domácí závod hodně těším,” neskrývá emoce Cais, jenž pojede domácí závod poprvé s vozem Škoda Fabia RS Rally2.

Dva dny před startem 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín proběhla ve Zlíně autogramiáda předních posádek.
Šampion Kopecký: Když nevyhraju, nebudu smutný. Ale chci opět uspět!

„Člověk chce mít doma ty nejvyšší cíle, ale vím, jaká bude konkurence. Pro mě osobně bude podstatné odvést co nejlepší práci, už jenom sám pro sebe,” pokračuje Cais s tím, že na letošním startu Barum Rally nebude chybět třeba ani novozélandský šampion Hayden Paddon, norská legenda Mads Ostberg, nebo jeho desetinásobný vítěz Jan Kopecký.

K dobrému rozpoložení pomohl Caisovi závod v Řešově, kde během uplynulého víkendu dominoval, když na polském asfaltu ovládl deset z jedenácti rychlostních zkoušek. „V Polsku jsme si vyzkoušeli nějaké změny v rozpisu a ověřil jsem si, že by mohly fungovat. O tom, že vám vítězství pomůže se sebevědomím, se nemusíme bavit,“ pokračuje dobře naladěný Cais, který pochází právě z oblasti, kde se Barum Rally jezdí už více než padesát let.

S novým vozem, dalším silným partnerem a smělejšími plány a cíli půjde do 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín lukovský pilot Adam Březík. Sedla bude nejnovější evoluci Škody Fabia  Rally2 evo.
Adam Březík jde zlomit smůlu na Barumce s novým vozem a sponzorem

A na jakou rychlostní zkoušku se zlínský rodák nejvíce těší? „Asi na tu, která startuje Rajnochovicích a končí ve Vlčkové. Je to nejdelší rychlostní zkouška, během které musí piloti vystřídat opravdu hodně rytmů. To je srdcová záležitost,“ dušuje se pilot týmu Orsák Rallysport, jenž patří mezi úzkou skupinu favoritů na prvenství.

„Hlavní bude dojet do cíle a rozhodně se výsledkově neztratit. Konkrétní cíl si zatím nechám pro sebe,“ dodal s úsměvem Erik Cais.

Ve středu probíhal v okolí Vizovic oficiální test před startem 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín.
Podívejte se, jak se ve středu testovalo před Barum Rally v okolí Vizovic