„Je to pech. Vše se navíc událo až pět minut před koncem, kdy jsem si po jednom souboji přisedla ruku," stále neskrývá zklamání Marčíková, která pár dnů předtím měla ohromnou radost z nominace do širšího výběru na poslední sraz před MS.

„Vše bylo tak blízko, měla jsem velkou touhu poprat se o účast na šampionátu v Srbsku. Co se ale dá dělat," mávla rukou talentovaná 21 letá odchovankyně Zlína, která naposledy reprezentovala juniorský národní výběr loni v létě na MS v Ostravě. „Věřím, že se ještě na nějakou velkou akci podívám," poznamenala optimisticky.

Stejně tak vidí ambice národního týmu. A to i přesto, že se pere s řadou dalších zranění klíčových hráček. „Držím holkám palce. A pokud se sejdou v silné sestavě, věřím, že postoupí minimálně ze skupiny. Vždyť hrají spolu už hodně dlouho, navíc už porazily nejeden silný tým. Určitě mohou udělat velký výsledek," konstatovala optimisticky Marčíková.

Stejně tak se dívá i na svůj návrat na interligovou palubovku. „Štěstím v neštěstí bylo, že jsem si zlomila levou ruku, s kterou neházím. Navíc dlahu bych měla sundat již příští týden a pak hned začínám trénovat. Věřím, že nejbližší lednový duel po reprezentační přestávce s Veselím už stihnu.

Právě duel s panenkami a pak s Olomoucí budou pro nás v boji o play off velmi důležité," uvědomuje si jedna z tahounek zlínských házenkářek Šárka Marčíková.