Zlínští futsalisté nezvládli domácí duel s Hodonínem, probuzenému Tangu v luhačovické hale podlehli 1:6 a zůstali šestý. Čestný úspěch zaznamenal ve 24. minutě Zdeněk Konečník.

„Nezbývá nám než soupeři pogratulovat k zasloužené výhře. Hodonín se na nás připravil jak psychicky, tak i takticky. Byl lepší ve všech herních činnostech, a tak spravedlivě vyhrál,“ uznal kouč poražených Pavel Postava.

Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Žádné mužstvo se nikam nehnalo, fanoušci sledovali spíše taktické manévry bez vyložených šancí.

„Ani jeden z týmů si nevytvořili větší převahu,“ uvedl Postava.

Hosté, které před Vánocemi po dohodě s vedením týmu opustil hrající trenér Višváder, se chytli dříve a začali ovládat hru. Tango na palubovce kralovalo, vytvářelo si velké šance, ale Zlín držel výborný gólman Mikel. Domácí brankář inkasoval pouze jednou, když ho v 11. minutě překonal Levčík, mistr světa v malém fotbale.

Domácím ve druhém poločase vyšla povedená akce a zásluhou střelce Konečníka skóre srovnali. Hodonínští ovšem přispěchali s rychlou odpovědí a vedení si vzali zpět. Trefil se Novotný. Závěr už se proměnil v exhibici Tanga, které při power-play soupeře přidal další čtyři branky a nakonec přesvědčivě vyhrál.

„Hra bez brankáře se nám nevydařila. Po třetím gólu nastal zlom a utkání se jen dohrávalo. Hodonín nás ze všeho potrestal,“ dodal Postava.

Jeho tým se pokusí nepříjemný debakl odčinit v pátek v Brně, kde se postaví ambicióznímu týmu Atraps-Hombres.

Hokejový obránce odchovanec Zlína Michal Jordán.
Jordán o nominaci: Splnil se mi sen, v nároďáku je olympiáda nejvíc

2. futsalová liga, skupina východ, 11. kolo

VŠSK Zlín – FC Tango Hodonín 1:6 (0:1)

Branky: 24. Zdeněk Konečník – 11. Patrik Levčík, 33. Pavel Novotný, 37. Milan Svoboda, 38. Bohumír Doubravský, 39. Dimo Chadzidis, 40. Čeněk Cenek. Rozhodčí: Slanina, Šenkýř. Žlutá karta: Krajča (Zlín). Diváci: 130
Zlín: Mikel, Jedlička - Krajča, Huťka, Juhas, Slobodian, Konečník, Žáček, Kalus, Marčík, Spurný, Hlobil, Bršlica, Antošík
Hodonín: Dvořák (Kunický) – Chadzidis, Cenek, Svoboda, Buršík, , Novotný, Janulík, Levčík, Doubravský.

Zemřel Lumír Kopecký, otec zlínského futsalu

Ve smutečním duchu se neslo víkendové utkání Zlína s hodonínským Tangem. Oba týmy před sobotním zápasem uctili minutou ticha památku kamaráda a kolegy Lumíra Kopeckého. Předseda Komise futsalu Zlínského kraje a člen Komise vnitřního auditu SF ČR zemřel ve čtvrtek 11. ledna při pravidelném volejbalu na infarkt. Bylo mu 67 let.

„Je to ohromná ztráta. Odešel poctivý a pracovitý funkcionář, kamarád, který nám všem bude moc chybět. Lumír byl v mládí výborný hráč, později tento sport v regionu propagoval. Byl to takový otec futsalu,“ říká trenér Zlína Pavel Postava.

Lumír Kopecký se věnoval také sálovému fotbalu. Byl významným funkcionářem tohoto sportu, působil v řadě rolí. Jako hráč se dokonce probojoval do národního týmu. V roce 2010 se začal angažovat také ve futsalu. Až do své smrti pracoval na Zlínsku jako předseda Krajské komise futsalu, na poslední valné hromadě byl také zvolen členem Komise vnitřního auditu SF ČR.