Ani to však zlínským volejbalistům k triumfu nad poraženým finalistou Českého poháru nestačilo. Fatra doma prohrála 0:3 a přišla o možnost přiblížit se osmému Ústí nad Labem.

Právě se Severočechy si to Mackovi svěřenci rozdají v předkole play-off. „Soupeře až tolik neřešíme, protože máme ještě před sebou závěrečný duel v Příbrami. Radši bychom ale vyřazovací boje začínali před domácím publikem. Pokud bychom ho zvládli, druhý zápas by byl klidnější. Každopádně cílem je postup,“ říká Daniel Čech.

Rodák z Opavy, který ve Zlíně kroutí druhou sezonu, se na play-off těší. S prvoligovým Starým Městem, kde měl s některými spoluhráči z Fatry vyřízené střídavé starty, si ho však moc neužil. Slovácký celek totiž skončil už ve čtvrtfinále. „Docela nás to mrzelo, protože jsme cítili, že bychom přes Prahu mohli jít dál,“ líčí Čech. Jinak působení ve Starém Městě hodnotí pozitivně. „Sezona byla celkem dobrá,“ říká. „Určitě nám pomohla ke zlepšení a nabrání zkušeností. Je nás tam víc ze Zlína, takže na rozehrání ideální,“ přidává. Ve zbytku sezony se šikovný smečař, který za měsíc oslaví jednadvacáté narozeniny, může soustředit výhradně na angažmá v extraligovém klubu.

Proti favorizovanému Karlovarsku podali zlínští volejbalisté slušný výkon. Silnému soupeři statečně vzdorovali. „My ale taky máme nějakou svoji kvalitu,“ říká Čech. A i když volejbalisté Fatry padli ve třech setech, každá sada byla nesmírně vyrovnaná. „Je to škoda. Hosté nám vždy utekli o jeden dva balony a pak už to udrželi. Všechno jsme prohráli v koncovkách,“ štve Čecha, jenž proti Karlovarsku stejně jako Navláčil zaznamenal deset bodů. Lepší byl pouze Vašíček. „I když mám stále nějaké rezervy, se svým výkonem jsem spokojený. Musím však dál makat,“ ví nadějný volejbalista.

Zlínští volnější extraligový program, který narušilo finále Českého poháru, využili právě k tréninku. „Byly ale stejné, možná jsme měli jeden dva navíc,“ říká.

Před vrcholem sezony se hráči Fatry pokusí dostat do pohody. Generálkou před vyřazovacími boji bude sobotní duel v Příbrami, která stále bojuje o pozici v elitní šestce. „Lehké to určitě nebude. Celá extraliga je ale vyrovnaná, žádný tým není slabý. Přesto si tam pojedeme pro tři body,“ dodává Čech.