LITVÍNOV – PANTHERS OTROKOVICE 5:7 (2:1, 0:1, 3:5)

Rozhodující nápor spustili Panteři ve třetí třetině, kdy za stavu 2:2 přehráli a přestříleli severočeského protivníka. „V polovině zápasu jsme stáhli sestavu na dvě pětky a to byl klíč k našemu úspěchu.

Dostali jsme se víc do hry a do tempa a poslední část jsme měli pod kontrolou. Až tedy na některé chyby, fauly a skutečnost, že dvakrát soupeř naše vedení hned snížil. Nicméně vyhráli jsme zaslouženě," poznamenal 34letý kouč.

Otrokovice tak nepřišel draho špatný vstup do duelu, kdy už v 6. minutě prohrávaly 0:2. „Zaspali jsme. Nezvládli jsme dvě situace při střídání. První třetina byla špatná, pak jsme se ale zlepšili," podotkl Gofroň.

Hrdinou večera se přitom stal útočník Tomáš Sovják, který nasázel čtyři góly. „Jeho střelecká pohotovost překlopila výsledek na naši stranu. Ale podali jsme týmový výkon," těšilo Gofroně.

Branky a nahrávky: 4. Hulič (Hertl), 6. Plomer (Hocelík), 48. Hocelík (Plomer), 52. Skuhrovec (TS), 53. Hocelík (Hulič) – 12. Sovják, 33. Sovják (Jurčík), 41. Sovják, 50. Jurčík (Michal Nagy), 52. Uhrinovský (Vaněk), 53. Sovják (Kostka), 58. Uhrinovský (Vaněk). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0.

Zásahy brankářů: Martin Hruška 15 – Radovan Michajlovič 15. Panthers Otrokovice: Michajlovič – Volek, Vaněk, Uhrinovský, P. Krchňáček, Ťopek, Němeček, Večeřa, Jurčík, Kostka, Michal Nagy, Graclík, Sovják, M. Krchňáček, Petřík, Hrdina. Trenér: P. Gofroň.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Ostrava – Vítkovice 3:9, Královské Vinohrady – Bulldogs Brno 3:8, Mladá Boleslav – Sparta Praha 10:2, Bohemians – Pardubice 9:5, Chodov – Střešovice zítra v 18 hodin.

1. Mladá Boleslav 12 9 2 0 1 89:42 31
2.-3. Chodov 11 9 1 0 1 87:59 29
2.-3. Brno 12 8 2 1 1 87:59 29
4. Bohemians 12 8 0 1 3 80:77 25
5. Střešovice 11 8 0 0 3 68:42 24
6. Vítkovice 12 6 0 2 4 70:48 20
7. Otrokovice 12 4 1 0 7 55:75 14
8. FBC Ostrava 12 4 0 0 8 64:80 12