„Dobré je vždy jen první místo. V každém případě výsledek není až tak důležitý, přijeli jsme hlavně vyzkoušet auto, které je dobré, ale ještě bude potřebovat trochu práce,“ přiznal španělský soutěžák, jenž během sezony pilotuje v seriálu MS vůz nejvyšší kategorie WRC.

„Každopádně to byla velmi pěkná soutěž. Bylo tam hodně nečekaného a to dělá tuhle rallye jinou než ostatní,“ rozplýval se v cíli Sordo.

„Napoprvé to pro mě bylo obtížné, taky kvůli počasí. Byla zde kluzká místa, mnoho bahnitých úseků, bylo to úzké, rychlé. To všechno jsme tady měli. Tím nechci říct, že to bylo špatné, prostě tahle rallye není jednoduchá,“ přiznal 35letý závodník.

„Zkušenost to byla obrovská. Každý, když mluvil o této rallye, říkal, že je velmi obtížná, zvlášť napoprvé a v těchto podmínkách. Ale užili jsme si to,“ zopakoval.

Lehké zklamání v cíli se dalo vyčíst z tváře stříbrného Rusa Lukjaňuka.

„V neděli to bylo jiné a neřešili jsme souboj s Kopeckým. Soustředili jsme se pouze na mistrovství Evropy. V těchto podmínkách se pořád hodně učíme a možná jsme mohli trošku jinak obouvat, ale to je prostě učení. Odjíždíme ze Zlína spokojení,“ dodal Lukjaňuk, jenž vylepšil své postavení v čele ME.

Barum Czech Rally Zlín 2018. Cíl na náměstí Míru. 1. místo Jan Kopecký
Neporazitelný Kopecký: Sezona z říše snů
Barum Czech Rally Zlín 2018. Cíl na náměstí Míru.
Nedělní finiš Kopeckému zajistil sedmé vítězství na Barumce