Aktivní i pasivní příznivci sportu nemusí ve vánočním období zahálet. Ve Zlínském kraji se od soboty do středy uskuteční spousta zajímavých událostí. Atleti poměří síly ve Zlíně, Luhačovicích a Štítné nad Vláří. Stolní tenisté si zahrají turnaje ve Zlíně i Štítné nad Vláří. Krasobruslařskou exhibici připravili v Brumově.  

SOBOTA 22. PROSINCE 2018

KRASOBRUSLENÍ

V krasobruslařské exhibici v Brumově se představí mistryně republiky Laura Raszyková. Svoje umění předvede i spousta domácích nadějí

Brumov+Bylnice – Krasobruslařskou vánoční exhibici pořádají v sobotu v Brumově-Bylnici. Zhruba hodinový program na brumovském zimním stadionu začíná v 14.30 hodin.

,,Jeho vrcholem bud vystoupení mistryně republiky Laury Raszykové. Na našem ledě se představí také slovenští reprezentanti Jakub Kršňák a Jan Kurník,“ prozradila za krasobruslařský klub v Brumově Ilona Křivdová.

To však nebude všechno. Na Valašsku předvede svoje umění i spousta domácích nadějí. ,,Hlavním tématem exhibice je Večerníček. Naši zdatnější pokročilí reprezentanti Tereza Janštová, Alžběta Moravčíková, Ludmila Stašová, Ondřej Struhař, Amélie Vaňková, Lenka Vaňková a Zuzana Vaňková proto mají připravené představení na písničky z večerníčků. Všichni si nacvičili Macha a Šebestovou a Večerníček zpívaný Karlem Černochem. Přípravka složená z Natálie Krůželové, Jasmíny Lorinczové, Johany Lorinczové, Kateřiny Moravčíkové, Rozálie Moravčíkové, Denisy Mačkové, Kláry Martinkové, Veroniky Petrůjové, Šimona Křivdy, Filipa Maňase, Kristýny Petrůjové a Eleny Vaňkové předvedou jízdu na hudbu z včelích medvídků a včelky Máji. Na našem ledě uvidíme i Boba a Bobka a naše hosty v rolích Pata a Mata, Krkonošských pohádek a Ledového království,“ informovala dále Křivdová.

,,Kromě toho někteří krasobruslaři zajedou své závodní sólové volné jízdy,“ dodala ještě na závěr Ilona Křivdová. Vstupné je zdarma.  

Turnaj mistrů padesátníků ve Zlíně 2018
Zápisník Lubomíra Hotaře

PONDĚLÍ 24. PROSINCE 2018

ATLETIKA

V Zahradní čtvrti v Luhačovicích se bude na Štědrý den běhat

Luhačovice – Již 30. ročník silničního Štědrovečerního běhu pořádají v pondělí v Luhačovicích. Ten se koná v místní Zahradní čtvrti, kde je start i cíl tohoto tradičního a oblíbeného vánočního sportovního podniku. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, veterány, veteránky, juniory, juniorky a také pro děti. Ti nejmladší si to podle věku rozdají na tratích od 300 metrů do 600 metrů. Senioři, seniorky, junioři a juniorky poběží 2 kilometry dlouhý hlavní závod. Jeho startovní výstřel je naplánovaný na 13 hodin. Pro běžce i diváky bude připravené i malé občerstvení svařák a káva.

Loni se v Luhačovicích ve všech kategoriích představilo 113 běžců.

Závod mužů vyhrál český juniorský reprezentant v orientačním běhu Vojtěch Sýkora (5:19). Ženám kralovala časem 6:54 Magda Janková.

Traťový rekord drží už z roku 2006 člen luhačovického klubu orientačních běžců Dalibor Slovák. Ten se před dvanácti lety blýskl časem 5:16.

ATLETIKA

Ve Štítné nad Vláří pořádají Běh Štědrým ránem. V cíli bude připravená kyselica

Štítná nad Vláří – Běh Štědrým ránem pořádají v pondělí ve Štítné nad Vláří. Start 6. ročníku 7,7 kilometru dlouhého silničního závodu je na návsi v Popově v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.30 a 8.50 hodinou. Zazávodit si můžou muži i ženy všech věkových kategorií. Pro všechny účastníky je v cíli připravený čaj a pro ty, kteří nechtějí vidět zlaté prasátko i pravá slovenská kyselica. Nejlepší tři muži a nejrychlejší tři ženy budou odměněni pamětními medailemi.

Loni na Valašsku v mužích zvítězil časem 30:19 domácí Radim Hýbl, mezi ženami vybojovala první příčku Adéla Esentierová (Extréme Team Ostrava, 34:08).         

STŘEDA 26. PROSINCE 2018

ATLETIKA

Ve Štěpánském běhu ve Zlíně očekávají rekordní startovní pole i kvalitní časy.

Zlín – Ve Zlíně se na druhý svátek vánoční koná 29. ročník Štěpánského běhu. Start středečního desetikilometrového podniku je v 10 hodin na fotbalovém hřišti v Přílukách. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, dorostence, juniory i veterány.

Obhájcem loňského měření sil je v mužích Tomáš Blaha z AK Kroměříž. Ten zlínský závod rozložený do třech okruhů na trati v okolí příluckého fotbalového hřiště vyhrál v čase 33:14. Mezi ženami byla nejrychlejší Helena Kotopulu z otrokovického Moraviamanu, jež se blýskla časem 40:28.

,,Zájem o naše závody se pořád zvyšuje. Proto očekávám, že se letos na startu objeví minimálně 200 běžců. Ti nejlepší z nich by se měli postarat i o kvalitní časy. U nás si totiž může zazávodit kdokoliv. Pro medailisty v každé kategorii máme při vyhlašování výsledků připravené finanční odměny. Navíc jsme na zkrácených tratích připravili také dětské závody,“ vybízí k vánočnímu sportování  ve Zlíně Jiří Prokop.

 Loni se Štěpánského běhu v krajském městě zúčastnilo 141 mužů a 35 žen.

 STOLNÍ TENIS

Ve Štítné nad Vláří pořádají 42. ročním turnaje ve stolním tenise

Štítná nad Vláří – TJ Štítná nad Vláří pořádá ve středu 42. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise, který bude zároveň také 6. ročníkem Memoriálu Aloise Slámy. Hrát se bude na čtyřech stolech v tělocvičně místní základní školy. Začátek nejstaršího stolně tenisového turnaje na Valašsku je v 8.30 hodin.

Pořadatelé vypsali soutěž ve dvouhře i čtyřhře. Finálový zápas v deblu se odehraje zhruba ve 12 hodin, finále singlu je na programu mezi 12. a 13. hodinou. Tradičního sportovního podniku na konci roku se ve Štítné nad Vláří zúčastní 20 až 30 hráčů z Moravy a možná také i ze Slovenska.

,,Hlavní výhrou bude putovní pohár. Pro nejlepší hráče jsme připravili další poháry a odměněni budou také zajímavými cenami,“ prozradil za oddíl stolního tenisu ve Štítné nad Vláří Petr Trčka.        

Vítězství ve dvouhře loni vybojoval reprezentant klubu Orel Zlín Vlastimil Svoboda, který ve finále porazil ve třech setech domácího Jiřího Šuráňě. Ve čtyřhře zvítězil pár Filip Strnad, Josef Šenkeřík (Štítná nad Vláří, Horní Bečva). Ti ve finálovém zápase po pětisetové bitvě udolali dvojici z Valašských Klobouk Martina Bělašku s Miroslavem Raškou.

STOLNÍ TENIS

Stolní tenisté ve Zlíně zvou do herny na Podvesné na Deskový turnaj

 Zlín – KST Zlín ve středu pořádá tradiční vánoční Deskový turnaj ve stolním tenise. Začátek oblíbeného Štěpánského podniku, který se bude hrát bez topspinových úderů, je v herně na Podvesné ve 14 hodin. Hrací systém bude přizpůsobený podle počtu účastníků. Pořadatelé očekávají, že se v turnaji představí zhruba třicítka stolních tenistů. Turnaj vyvrcholí rozhodujícími semifinálovými duely a finálovým zápasem mezi 16. a 18. hodinou.

Vítězství z roku 2017 obhajuje Tomáš Smýkal, který ve finále porazil ve třech setech Michala Havla. Smýkal ve zlínském Deskovém turnaji triumfoval čtvrtý rok po sobě.