,,Cyklistickou jízdu doprovázelo poměrně příznivé počasí. Ráno sice v Otrokovicích a ve Zlíně pršelo, ale déšť postupně ustál. V průběhu jízdy dokonce chvíli svítilo slunce. Teplota se pohybovala kolem 7°C,“ prozradila hlavní organizátorka první letošní sportovní akce ve Zlíně Andrea Mrázek Kmentová.

Všichni cyklisté nejprve v sídle firmy v Bartošově ulici u Makra v Otrokovicích absolvovali přivítání do nového roku.

,,Na programu bylo i focení. Navíc jsme pro všechny cyklisty připravili malé občerstvení. Nechybělo vánoční cukroví, teplý čaj, káva a svařák. Poté se celý peloton vydal na schválenou trať k propagační jízdě do centra Zlína. Ostrý start závodu byl u benzínové stanice na Vršavě. Cíl byl na kopci směrem k Lešné v Kostelci, V cíli byli nejlepší jezdci odměněni věcnými cenami a každý účastník dostal od společnosti FORCE dárek,“ informuje ještě Mrázek Kmentová.

Prvenství v ostrém závodu vybojoval Jan Hyneček (TUFO CykloZákladna Otrokovice), druhou příčku obsadil Jaroslav Marek ze Zlína, třetí skončil Ondřej Kobliha z Vizovic.

Nejlepší ženou v cíli byla zlínská Ironmanka Helena Kotopulu.

,,V závodu se prosadili silní cyklisté, kteří ho zvládli takticky. V kosteleckém kopci se početný peloton roztrhal. V závěrečném spurtu měl nejvíc sil mladík Jan Hyneček,“ prozradila Andrea Mrázek Kmentová.

Silniční cyklistika je ve Zlíně oblíbeným sportem. Proto, kdo má zájem, tak klub FORCE KCK Zlín zve všechny cyklistické nadšence, aby se zkusili projet na společných trénincích. Tréninky se konají pravidelně každou sobotu a neděli. Sraz je vždy v 9 hodin u sídla společnosti na parkovišti KCK v ulici Bartošova v Otrokovicích.