Dobrým výkonem se ještě prezentoval další zlínský atlet Jiří Kozubík, který obsadil časem 10:59 čtvrtou příčku. Pátý v konkurenci 61 mužů doběhl Jan Adámek z Valašského Meziříčí (11:05).

,,Na rychlém čase má hlavně zásluhu Višněvský. Ten držel po celý průběh závodu vysoké tempo. Bylo těžké se ho udržet. V cílové rovince se mi ale podařilo zrychlit a svého soupeře jsem těsně přespurtoval," radoval se ze zisku zlaté příčky Martin Hečko.

,,Byl jsem rád, že po delší době jsem nebyl na čele úplně sám. Jenom mě mrzí, že v závěru jsem nedokázal zareagovat na Martinům nástup," mírně zalitoval Andrej Višněvský.

,,Na začátku jsem byl s Hečkem i Višněvským v kontaktu. Později jsem si však běžel svoje tempo a to mi zajistilo bezpečný náskok pro zisk konečné třetí pozice," byl se svým srpnovým vystoupením v Přílukách spokojený bronzový Jiří Kubíček

Žen se v Přílukách sešlo šestadvacet. Mezi nimi získala prvenstí za čas 12:47 teprve patnáctiletá Angličanka Darja Knotková-Hanley. Stříbrná domácí Zuzana Koudelková, jinak specialistka na běhy na dráze na 5 a 10 kilometrů, se blýskla časem 13:23, třetí skončila zlínská triatletka Petra Vybíhalová (13:25).

Jedna z favoritek Vinati Docziová brala až čtvrou pozici (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín,13:27), Kareřina Ryšánková si do Babic naopak odvezla cenné páté místo (14:39).
Knotková-Hanley je ve Zlíně u rodiny na dovolené.

,,Lákalo mě vyzkoušet si závod v Přílukách. Před startem jsem ale rozhodně nečekala, že bych mohla vyhrát. Na zdejší trati se mi ovšem dařilo držet ostré tempo," užívala si sportovní pobyt v Česku mladá Angličanka, jež se přepolnímu běhu věnuje teprve dva roky.

V závodu, v němž se hodnotil poměr věku a výsledného času v mužích vyhrál sedmapadesátiletý Aleš Ličman z Ekol Teamu Brno (12:17). Mezi ženami znovu nenašla přemožitelku 69letá Anežka Janečková (AK Zlín, 16:43).

V Přílukách bylo k vidění i stále oblíbenější běžecké měření sil v dětských kategoriích. Mezi žáky zvítězil Tobias Reissler (Zlín), před otrokovickým Petrem Solařem. Třetí byl Stanislav Farda z klubu Atletika Zlín. Zlatou příčku mezi žákyněmi získala domácí Anna Bémová, reprezentující tým RBC Praha. Stříbrná doběhla Anna Jelínková (BK Halenkovice), třetí pozici vybojovala další mladá zlínská atletka Kateřina Rózsová.

Lubomír Hotař