Druhý byl o šestačtyřicet sekund pomalejší 49letý Roman Bublák z Luhačovic, pro třetí místo si doběhl sedmačtyřicetiletý Milan Javornický (Sri Chinmoy Marathon Team Praha, 12:26). 42letý Petr Šarman (SK Hasiči Zlín) obsadil zásluhou času 12:36 čtvrtou pozici, 45letý Marek Spurný z Machové (12:42) skončil v cíli pátý.

,,Libor Reich je stálým účastníkem našeho závodu. V nich pravidelně podává kvalitní výkony. V srpnovém běhu navíc využil skutečnosti, že se na start nepostavili favorité Svatopluk Janečka, Andrej Višněvský, nebo třeba František Dosoudil a v Přílukách si na dvoumílové trati připsal cenný triumf,“ chválil vítěze za pořadatele Kamil Kozub.

Závod žen vyhrála třiačtyřicetiletá Marcela Paveláková ze Zlína, která zlatou příčku získala za čas 14:42. Druhou pozici obsadila 34letá Iveta Macek (Easy Fittnes Zlín, 16:23), třetí místo potěšilo další běžkyni ze Zlína čtyřiačtyřicetiletou Veroniku Zemčíkovou (17:07).

,,Paveláková byla suverénní. Na rovinaté trati se dobře rozložila síly a zlínská vytrvalkyně se díky rovnoměrnému v cíli blýskla velmi dobrým časem,“ upozornil Kozub na povedený výkon nejlepší ženy v Přílukách.

Také v srpnu se na přílucké dvoumílové trati hodnotil závod, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času. V něm kategorii mužů ovládl dvaašedesátiletý Aleš Ličman z Brna (Konrad Tools Team, 13:38). První místo mezi ženami vybojovala 74letá Anežka Janečková (AK Zlín, 19.06).

V Přílukách si na 800 metrů dlouhé trati zazávodily i děti. V kategorii kluků zvítězil 10letý Matěj Trňáček ze Zlína (3:07). V kategorii holek slavila prvenství dvanáctiletá Tereza Janštová (Slavičín – Nevšová, 3:39).

Srpnového Běhu na 2 míle ve Zlíně se zúčastnilo 23 mužů, 7 žen a 7 dětí. Další zlínský dvoumílový běh se koná v sobotu 4. září.