close zoom_in

Do klání historický vozů se sice přihlásilo téměř padesátka posádek, ovšem na start se nakonec dostavilo 35 z 11 evropských států. Během pátečního večera a sobotního dne předváděli své miláčky i jezdecké umění, přičemž cíl vidělo 23 automobilů.

Důvodem vysokého počtu odstoupivších je změna pravidel. Posádce, které se nepovedlo dokončit průjezd erzetou, nebylo umožněno nastoupit i v případě opravy vozu do další části, tak jak tomu bylo ještě minulý rok. Pro posádky platila pravidla jako u soudobých soutěžních vozů.

Odměněno nakonec bylo prvních šest posádek s nejvyšším počtem hlasů, které si z cílové rampy odnesly poháry pro vítěze. Zbytek startovního pole dostal památeční plakety. „Všechny posádky chválily tratě, které nebyly pro jejich vozy moc rozbité. Soutěžící byli dále nadšení z diváků, kteří si pro ně připravili transparenty a příjemnou atmosféru i za nepříznivého počasí. Většina zúčastněných posádek je zvyklá účastnit se podobných rally různě po Evropě a mohou si dovolit úroveň zdejší rally pro historiky posoudit. Bylo nám sděleno, že se příště rádi vrátí, pokud budeme v organizaci pokračovat,“ potěšilo ředitel Star Rally Historic Antonína Smažinku.

„Průběh celé Star Rally byl bez problémů. Jezdcům se povedlo projet všechny předem naplánované průjezdy. Pouze u jedné české posádky došlo k lehkému poškození vozu, naštěstí šlo jen o plechy. Ostatní účastnící odstoupili pro technické poruchy svých vozů,“ dodal Smažinka.

Konečné výsledky Star Rally Historic 2010:

1. Milan Blahout, Tomáš Angreška (CZ, VAZ 21074)
2. Petr Nedbal, Bořivoj Mozola (CZ, Škoda 130 RS)
3. Aleš Máčala, Michal Pohanka (CZ, Mercedes Benz 450 SLC)
4. Luboš Černý, Libor Čermák (CZ, Mini Morris Clubman 1275 GT)
5. Roman Vaněk, Diana Vaňková (CZ, Škoda 130 RS)
6. Niki Glisic, Alfred Glaser (A, BMW M3)

close zoom_in Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.