Ovšem ani hosté se nemají za co stydět, protože zejména ve třetím setu přispěli k oboustranně atraktivní podívané, nicméně na premiérový bod v soutěži dál čekají marně.

VSC FATRA ZLÍN – VSK STARÉ MĚSTO 3:1 (19, 17, –19, 14)

Fatra si v úvodní sadě od počátku udržovala poklidný odstup, i když Staré Město se drželo na dohled. V prvním technickém time outu ztrácelo dva body, při druhém pouze tři. Pak se ale projevila největší bolest hostujícího mužstva v podobě zpackaných koncovek. Zlínští odskočili rázem až o sedm bodů, a přestože Staré Město šňůrou tří míčů konec sady oddálilo, potřebné dva body domácí vzápětí udělali.

Fatra vlétla jako velká voda i do druhého dějství a rychle vedla čtyřbodovým rozdílem. Staré Město ovšem sympaticky zabojovalo a v půlce sady málem srovnalo. Nevynucenými technickými chybami se ovšem samo připravilo o větší drama a šanci na lepší výsledek. Zlínští se znovu dostali na koně, vládli na síti a hru v pohodě kontrolovali.

Když potřebovali, zabrali, zatímco hosté se místo volejbalu soustředili čím dál častěji na diskuze s rozhodčím, z čehož rezultovala dokonce červená karta pro hostující tým. Hned vzápětí Přikryl proměnil setbol a Fatra ovládla i prostřední pasáž vcelku jasným poměrem.

Na začátku třetího setu Staré Město poprvé v utkání vedlo. V jednu chvíli dokonce až o tři body. Teprve za stavu 12:11 šli Zlínští poprvé před loňského nováčka.

Pět bodů v řadě na straně Starého Města ale znovu naklonilo misky vah výrazně na stranu hostů. Fatře nepomohly ani dva oddechové časy, dvojí střídání a červená karta pro Špalka. Staré Město si koncovku pohlídalo a vynutilo si čtvrté dějství.

To už však Fatra vzala se vší vážností a brzy šla do vedení 5:1. Druhý technický time out probíhal za stavu 16:7 a závěr střetnutí se změnil ve zlínskou exhibici. Zlínští soupeře doslova rozstříleli a odčinili předchozí zaváhání, přestože proměnili až mečbol s pořadovým číslem čtyři.

„Škoda výpadku ve třetím setu, kdy jsme sice srovnali ztrátu z úvodu, ale pak jsme Starému Městu šňůrou pěti bodů pomohli do sedla a hosté s přispěním našich chyb odmítli hladkou porážku. Ve zbývajících setech jsme ale měli od začátku do konce navrch a naše výhra byla zcela zasloužená," konstatoval trenér Fatry Roman Macek.

„Zlín jsme chtěli potrápit, což se povedlo. Získaný set je určitě pozitivum. V úvodních dvou setech nám, bohužel, utekly koncovku, čtvrtý set už byl jasně v režii domácích," uznal trenér Starého Města Petr Karabec.

Zlín: Bartoš A., Bartoš P., Navláčil, Přikryl, Kotas, Kostoláni, libero Obdržálek. Střídali: Barák, Vašíček. Staré Město: Kment, Skyba, Kobolka, Koláček, Erman, Ulč, libero Špalek. Střídal: Salava, Ferenc.