„Dvaatřicet družstev včetně sedmi zahraničních týmů na prahu nové sezóny dokazovalo svou připravenost a odhodlání vítězit. Ti nejmenší odehráli svůj turnaj již v sobotu a sladká odměna v podobě dortu a medaile na krk zahřála srdíčko snad každého účastníka," poznamenal s úsměvem jeden z organizátorů turnaje David Divoka.

V kategorii mladších žáků, ve které bylo nejpočetnější zastoupení (15 družstev) se neztratil ani domácí A výběr, který bral bronz, když v boji o medaili porazili Kopřivnici 9:8. Vítězem kategorie se stal neporažený Prešov.

„Kategorii starších žáků byla od začátku velmi vyrovnaná a téměř všechna utkání o umístění končila nejtěsnějším rozdílem. Náš výběr se díky infarktovému závěru v semifinále proti Karviné probojoval do finále, kde se mu postavili chlapci ze Stupavy, kteří jej v základní skupině porazili 14:10. Finále přineslo jedno z nejlepších utkání za poslední ročníky a domácí kluci zvítězili rozdílem jedné branky, čímž zopakovali po dvou letech vítězství na domácím turnaji," radoval se Divoka.

Vítězství domácích podtrhlo, že nejlepším hráčem kategorie st. žáků byl vyhlášen domácí David Lefan.

„Letošní ročník dokázal svou účastí bezmála 400 mládežníků, že se rádi do Zlína vrací a už všichni vyhlížíme příští jubilejní 15. ročník, zda překoná letošní rekordní účast družstev," dodal Divoka.