V luhačovické Zahradní čtvrti se zviditelnili také čtvrtý v pořadí Libor Černocký (5:32), pátý skončil Martin Benroth (5:40).

Závod žen ovládla Barbara Vavrysová, jež se blýskla časem 7:08. Stříbrná Jitka Kovaříková byla v cíli o šestnáct sekund pomalejší. Třetí pozici vybojovala Dagmar Hubáčková (7:29). Dařilo se rovněž Kláře Končákové, která doběhla čtvrtá (8:00), Michala Slováková brala za čas 8:04 páté místo.

,,O letošní Štědrovečerní běh byl v lázeňském městě velký zájem, proto v něm byl překonaný účastnický rekord. V oblíbeném závodu se ve všech kategoriích postavilo na start 150 běžců a běžkyň," upozornil za pořadatele Zdeněk Slezák.

Tomu se líbil dramatický průběh závodu mužů. ,,Michal Hubáček, který studuje a trénuje ve finském Tampere si od startu hlídal pobyt na čele. Za ním se však drželi všichni ostatní favorité. Michal ale 350 metrů před cílem nastoupil do trháku a svůj zhruba desetimetrový náskok pak udržel až do konce závodu," popsal rozhodující momenty Slezák.

Suverénní vítězku měl závod žen, v němž jasně dominovala členka českého dorosteneckého výběru v orientačním běhu Barbara Vavrysová. ,,Barbara se po zranění dostává zpět do formy. A protože má skvělé atletické schopnosti, tak na Štědrý den ukázala, kdo je nejrychlejší ženou v okolí Luhačovic," ocenil výkon nejlepší zástupkyně něžného pohlaví Zdeněk Slezák. (hot)