„Stále jsme hodně zklamaná, neboť soupeř byl k poražení. Podaly jsme sice lepší výkon než v minulém týdnu v Partizánském, ale doplatily jsme na neproměňování šancí.

Nepřálo nám štěstí, dostaly jsme hodně smolných gólů, naopak trefily nepočítaně tyčí,“ bědovala kapitánka Zlína. „Když jsme se už dostaly na koně, tak vlastní nedisciplinovaností jsme z něj spadly, neboť soupeř umí využívat početní výhody.“

Mimo jiných hodně mrzelo vyloučení Salčákové za řeči při jedné z útočných akcí, které neskončily gólem. „Nevím, co tam bylo řečené. Kolikrát je vyloučení jen za pohled.

Saly (Salčáková – pozn. red.) nepatří mezi hráčky, které by používaly ostřejší výrazy,“ je přesvědčená Štěrbová, kterou bolí ztráta domácí neporazitelnosti. „Tak brzy jsem to nečekala,“ přiznala.

Zlín má po úvodních třech kolech na kontě pouze dva body. Přitom předsezonní turnaj v Hodoníně se mu herně povedl.

„Ale od zápasu se Sencem to není optimální. Místo abychom si vysokou výhrou zlepšily sebevědomí, profesorská házená nás rozhodila,“ hledá příčinu současných nepřesvědčivých výkonů opora týmu.

„Bohužel jsme asi v podobné krizi jako v minulé sezoně. Věřím ale, že zabojujeme a do herní pohody se dostaneme. Stačí jeden povedený zápas, házenou jsme určitě ze dne na den nezapomněly! Nyní máme víkend volný, dáme se dohromady a pokusíme se překvapit s Porubou,“ slíbila.

Nepříjemné zranění kolena si přivodila v dubnu na samém konci uplynulé základní části interligy právě se Slavií Praha, proto nyní moc chtěla uspět.

„Jsem ráda, že jsem se mohla zapojit už i do útoku, ale všechny své góly bych vyměnila za vítězství. Navíc když jsem měla tým podržet, i já dělala chyby. Věřím ale, že můj výkon půjde nahoru,“ netají se 23letá spojka, která si stále zvyká na ortézu, která zdobí její levou nohu.

„Dost mě omezuje, brzdí mě v rychlosti, nejsem tak pohyblivá jako kdysi. Na druhou stranu je nutná, abych vůbec mohla hrát,“ dívá se reálně na svou situaci a hledá nový herní styl.

„Už se nemohu tolik drát do proskoků, ale více střílet z dálky. Koleno zatím drží, ale musím dál na sobě pracovat, cítím velké rezervy,“ přiznala kapitánka Helena Štěrbová.