V turnaji ve Slavičíně, jehož se zúčastnilo 57 hráčů, v rozhodujících zápasech ve čtvrtfinále porazil Michala Nedbálka z KST Zlín 3:2, v semifinále si poradil s loňským krajským vicemistrem Miroslavem Jančou (KST Dolní Němčí) a ve finále zdolal obhájce prvenství z loňských krajských přeborů Jana Dufka z KST Zlín 3:0.

,,S Nedbálkom jsem prohrával 1:2 na sety. Ve čtvrté a páté sadě jsem však zlepšil podání i příjem a utkání se mi podařilo otočit. V rozhodujících pasážích čtvrtfinálového střetnutí jsem se dostával jako první do útoku,“ upozornil rodák z Ostrožské Nové Vsi Matyáš Kolečkář.

,,V semifinále byl Miroslav Janča favoritem, proto jsem s ním neměl co ztratit. Na stolního tenistu z Dolního Němčí jsem si ale věřil. Chtěl jsem mu vrátit všechny moje minulé porážky s ním a to mě ještě víc motivovalo. Na začátku tohoto duelu jsem byl ovšem unavený a prohrával jsem 0:1 na sety. Ve zbytku utkání jsem se však chytil a dotáhl jsem ho k výhře. Koncovku zápasu jsem zvládl psychicky,“ informoval spokojený Kolečkář.

,,Jan Dufek ve finále byl pro mě příjemným soupeřem. Jeho herní styl mi seděl. V partii o první příčku jsem diktoval tempo hry. Honzu jsem přehrával forhendovým útokem. Reprezentant KST Zlín na mě nenašel žádnou zbraň,“ radoval se z povedeného výsledku ve Slavičíně stolně tenisový talent ze Slovácka Matyáš Kolečkář.

Ve Slavičíně v kvalitní konkurenci v singlu mužů bral první místo Matyáš Kolečkář (KST Hluk), stříbrnou příčku obsadil Jan Dufek (KST Zlín). Na 3. až 4. místě skončili Jakub Dufek (KST Zlín) a Miroslav Janča (KST Vsetín). Do čtvrtfinále postoupili Tomáš Doležel ml. (Orel Zlín), Michal Nedbálek (KST Zlín), Petr Jahůdka (Sokol Šarovy) a Lukáš Žmolík (KST Dolní Němčí).

Dvouhru žen vyhrála Kristýna Holíková (Sokol Vsetín), stříbro získala Lucie Obdržálková, bronzovou příčku vybojovala Aneta Ježková (obě KST Hluk). Magdaléna Nevařilová (TJ Slovácko Vážany) skončila čtvrtá, Kristýna Konečná byla pátá a Zuzana Štipčáková (obě KST Hluk) obsadila šesté místo.

,,Byla to moje premiérová účast v seniorských stolně tenisových přeborech Zlínského kraje,“ prozradila Kristýna Holíková.

Reprezentantka Sokola Vsetín v ženské dvouhře ale neměla velké ambice.

,,Ve Slavičíně jsem si chtěla hlavně dobře zahrát,“ přiznala.

Turnaj nakonec odehrála s bilancí pěti výher a žádné porážky. Soupeřky porážela hlavně díky účinnému bekhendovému topspinu.

,,V klíčové partii s Anetou Ježkovou jsem se pozvolna rozehrávala. Od druhé sady už jsem však vývoj tohoto zápasu kontrolovala. A v rozhodujícím střetnutí s Luckou Obdržálkovou jsem prohrávala 1:2 na sety. Zbytek utkání jsem ale zvládla takticky,

kdy jsem čekala na chyby soupeřky z Hluku. V této pasáži duelu mi také hodně pomohly taktické pokyny od taťky,“ potěšil zisk titulu 17letou Kristýnu Holíkovou.

Vsetínská stolní tenistka si zároveň vybojovala právo účasti na seniorském mistrovství republiky.

,,Jestli se březnového šampionátu v Havířově zúčastním, tak to se rozhodnu až podle okolností na poslední chvíli,“ uvedla ještě Holíková.

Turnaj v ženském singlu se hrál systémem každá s každou. Zúčastnilo se ho 6 stolních tenistek.

Mužskou čtyřhru v konkurenci 27 párů ovládli Matyáš Kolečkář s Luborem Křenem (KST Hluk, Sokol Šarovy), kteří ve finále porazili Miroslava Janču s Lukášem Žmolíkem (oba KST Dolní Němčí). Bronzové medaile získali Jan Dufek s Tomášem Doleželem ml. (KST Zlín, Orel Zlín) a Michal Nedbálek s Vojtěchem Laštovkou (oba KST Zlín).

Čtyřhru žen si na Valašsku zahrály tři dvojice. Z prvenství se radovalo duo Lucie Obdržálková, Aneta Ježková (obě KST Hluk), druhou pozici obsadily Kristýna Holíková a Magdalénou Nevařilovou (Sokol Vsetín, TJ Slovácko Vážany), třetí byly Kristýna Konečná se Zuzanou Štipčákovou (obě KST Hluk).

Ve slavičínské sportovní hale se bojovalo rovněž v mixu. Přeborníky Zlínského kraje ve smíšené čtyřhře se v konkurenci 6 deblů stali Miroslav Janča s Anetou Ježkovou (KST Dolní Němčí, KST Hluk), kteří ve finále zdolali Matyáše Kolečkáře s Lucií Obdržálkovou (oba KST Hluk). Bronz brali Josef Kolísek se Zuzanou Štipčákovou (KST Dolní Němčí, KST Hluk) a Roman Krys s Magdalénou Nevařilovou (oba TJ Slovácko Vážany).