,,V průběhu jara náš klub využil možnosti odkoupení za výhodných podmínek první ligy od Kolína. Na této zajímavé transakci má největší podíl trenér Vladislav Koldas,“ vysvětluje jeden z členů základní sestavy Michal Nedbálek, proč se bude ve Zlíně letos hrát první liga.

Jeho kolektiv se na soutěž těší, ale zároveň k ní přistupuje s respektem.

,,S přípravou jsme začali první týden v srpnu. V ní jsme se zaměřili na nabytí fyzické kondice i herní jistoty. Nacvičovali jsme různé herní varianty a také jsme se zaměřili na trénink podání. Ve druhé polovině srpna jsme se zúčastnili turnajů ve Vídni, Frýdlantu nad Ostravici a Slavičíně. Nejvíc se nám dařilo na Valašsku, kde jsme v hlavní soutěži jednotlivců já a také Jan Dufek postoupili do semifinále,“ prozradil Nedbálek.

Ten by měl být společně s Adamem Soukupem, Janem Dufkem a Bořkem Otáhalem hlavním tahounem družstva.

 ,,Hrávat ještě budou Jakub Dufek a Vojtěch Jelínek. Vedení klubu ovšem pořád intenzivně pracuje na dalším posílení naší soupisky,“ uvedl dále Michal Nedbálek.

 To bude určitě potřeba, neboť letošní ročník první ligy má velmi kvalitní obsazení. ,,Proto je naším prvořadým cílem soutěž pro Zlín hlavně zachránit,“ nezapírá mladý zlínský stolní tenista.

Že to bude mít celek z krajského města hodně těžké, ukázaly už první zápasy na východě Čech. V sobotu Zlín prohrál v herně DTJ Hradec Králové 5:10 a v neděli neuspěl na půdě béčka Liberce, kde se musel smířit s porážkou 1:10.

,,,V Hradci Králové jsme nenašli zbraň na domácí tahouny Miloše Šlapáka a Lukáše Foffa, kteří pro Východočechy vybojovali šest singlových bodů. Souboj v Liberci rozhodly podstatně větší stolně tenisové zkušenosti severočeských hráčů,“ uznal Nedbálek.   

Doma se zlínský tým poprvé představí v sobotu 28. září, kdy od 14 hodin hostí družstvo TJ Sokol PP Hradec Králová 2 B IMEDA. V neděli 29. září se od 10 hodin ve Zlíně bude hrát Choceň, mimo jiné v sestavě s patnáctým stolním tenistou českého žebříčku Radkem Košťálem. Oba zápasy budou k vidění v herně stolního tenisu na Podvesné.

,,Budou to velmi obtížné duely. V obou utkáních ale chceme uspět,“ plánuje Michal Nedbálek.

VÝSLEDKY 1. A 2. KOLA

DTJ HRADEC KRÁLOVÉ – KST ZLÍN 10:5

Body Zlína: Otáhal 2, Jan Dufek, Soukup, Nedbálek

SKST WARMNIS LIBEREC B – KST ZLÍN 10:1

Bod Zlína: čtyřhra: Jan Dufek – Nedbálek.