EXTRALIGA ŽEN

HLUČANKY PO VÝHŘE NA STOLECH HODONÍNSKÉHO BÉČKA SI S PŘEDSTIHEM ZACHRÁNILY EXTRALIGU

Hluk – Určitě spokojené jsou po výjezdu do Hodonína extraligové stolní tenistky Hluku. Slovácký tým sice na jihu Moravy vyhrál jenom jeden zápas, ale skalp domácí rezervy je hodně dobrým počinkem, kterým si Hlučanky už téměř jistě zajistily záchranu v soutěži.

Hluk nejprve prohrál s hodonínským áčkem 1:6. Domácí účastník stolně tenisové Ligy mistryň do utkání vyslal sestavu Kateřina Pěnkavová, Solomyia Brateyko a Markéta Ševčíková. Hosté nastoupili v tradičním složení s Monikou Vybíralovou, Lindou Záděrovou a Monikou Urikovou.

Tyto hráčky na začátku střetnutí jasnému favoritovi dlouho vzdorovaly. V úvodních dvouhrách totiž prohrály až po čtyřsetokých bitvách Vybíralová s Ukrajinkou Brateyko a Uriková s Pěnkavovou. Poté Záděrová zdolala Markétu Ševčíkovu a celek z Uherskohradišťska upravil stav na 2:1. Ve zbytku střetnutí už se ale v zápase prosazovaly pouze Jihomoravanky.

,,Záděrová to na obranářky umí a také tentokrát si na Markétu Ševčíkovou věřila,“ chválila mladou oporu hostů Monika Vybírarová.

,,Domácí ovšem neponechali nic náhodě a vývoj zápasu kontrolovali. Největší problémy nám dělalo podání všech hodonínských hráček,“ upozornila na podstatu úspěchu prvního celku Hodonína Vybírarová.   

 V následném duelu Hluk udolal záložní tým Hodonína 6:4. Hostující kolektiv v zápase, který trval dvě a půl hodiny vedl 3:1 a 5:2. Hodonín korigoval skóre na 4:5. Vítězství Hlučanek tak potvrdila až závěrečná čtyřhra. V ní Vybíralová se Záděrovou ve třech sadách zdolaly Ilčíkovou s Klárou Ševčíkovou.

,,Byl to až nečekaně snadný debl. V něm jsme byly aktivnějšími hráčkami,“ užívala si výhru Monika Vybíralová.

Její družstvo ale mohlo o výsledku rozhodnou dřív. ,,Já jsem zbytečně ztratila dobře rozehranou partii s Klárou Ševčíkovou a Uriková vedla nad Ilčíkovou 2.0 na sety a 8:4 v sadě třetí. Přesto tento souboj ještě prohrála,“ trochu mrzelo hrající trenérku Hluku Vybíralovou. 

Výsledky 10. a 11. kola:

Hodonín – Hluk 6:1 (Záděrová), Hodonín – Hluk 4:6 (Vybíralová 2, Záděrová 2, Uriková, čtyřhra: Vybíralová – Záděrová.

2. LIGA MUŽŮ

ZLÍNU NA PŮDĚ HODONÍNA NEPOMOL ANI LEGENDÁRNÍ VÁCLAV PELNÁŘ

Zlín – Druholigovým stolním tenistům Zlína se v sobotu na jihu Moravy nedařilo. Tým z krajského města prohrál v Hodoníně 5:10 a ve vyrovnaném středu tabulky klesl po 11. kole soutěže na sedmé místo.

Hosté duel na půdě desátého celku druhé ligy odehráli se zlínskou legendou Václavem Pelnářem. Ten do mistrovských soubojů zasáhl po několika letech. Zbytek sestavy tvořili Michal Nedbálek, Jan Dufek a Jakub Dufek. Zlín se však držel pouze na začátku střetnutí, kdy dokázal vyrovnat na 2:2. Ve zbytku utkání družstvo z našeho kraje už jenom korigovalo stav na 3:7 a 5:8.

 ,,Klíčové bylo, že za Hodonín poprvé v letošní sezoně nastoupil devětasedmdesátý hráč českého žebříčku Miroslav Zajíc. Ten pro Jihomoravany získal tři singlové body. Hodně nepříjemnými soupeři byli rovněž Tomáš Hasil a Jiří Gráf. V tomto složení se domácí silná sestava nedala překonat,“ konstatoval hostující Michal Nedbálek.      

Výsledek 11. kola:

Hodonín – KST Zlín 10:5 (Nedbálek 2, Jan Dufek, Jakub Dufek, Pelnář).

2. LIGA ŽEN

POSÍLENÁ VSETÍNSKÁ REZERVA VYBOJOVALA REMÍZU V OLOMOUCI

Vsetín – První úspěch si ve 2. lize žen může zaknihovat stolně tenisová rezerva Vsetína. Valašky v 11. kole vybojovaly remízu v Olomouci 5:5. V tabulce však zůstávají na desáté příčce.

Hosté v klíčovém duelu podzimu v porovnání s posledními zápasy úplně změnili sestavu. Poprvé za ně letos hrály veteránky ze zlínského Orla Iveta Zámečníková a Gábina Bezděková. Nastoupila i posila z prvoligového áčka Kateřina Hnátková.

 ,,Povedla se nám úvodní čtyřhra. V ní Bezděková se Zámečníkovou překonaly Ďulákovou s Glückovou,“ zavzpomínal na začátek střetnutí vedoucí vsetínského kolektivu Martin Hnátek.

Hanačky se však poté zvedly a v dalším průběhu utkání vedly 2:1, 4:2 a 5:3. V závěrečných dvouhrách ale zdolaly Zámečníková ve třech setech Ďulákovou a Hnátková v pěti sadách Velechovou. Souboj týmů z dolní poloviny tabulky tak skončil dělbou bodů.

 ,,Do Olomouce jsme si jeli pro výhru. Po zápase jsme ale s plichtou spokojení,“ tvrdí Martin Hnátek.       

Výsledek 11. kola:

Olomouc – Sokol Vsetín B 5:5 (Hnátková 2, Zámečníková, Bezděková, čtyřhra: Bezděková – Zámečníková).

3. LIGA MUŽŮ

V KRAJSKÉM DERBY VYUŽILI ZLÍNŠTÍ ORLI ABSENCE ŠAROVSKÝCH OPOR KARLA BOJKA A PETRA JAHŮDKY

Region – V nejzajímavějším duelu 11. kola 3. ligy stolních tenistů zdolali před solidní diváckou kulisou zlínští Orli Šarovy 10:3.

 Domácí nováček soutěže do utkání nastoupil v silné sestavě s Adamem Závadou, Petrem Polákem, Tomášem Doleželem a Davidem Krejčiříkem. Hostům chyběla jejich jednička Karel Bojko a k dispozici nebyl ani zraněný Petr Jahůdka. Orli tak využili absence šarovských opor k zisku překvapivého vítězství.

Zápas byl vyrovnaný pouze do stavu 2:2. Poté si zlínský tým vypracoval náskok až na 6:2. Pak Jan Plhák mladší cenným skalpem veteránského mistra světa ve čtyřhře Poláka korigoval skóre na 6:3. Ve zbývajících singlech už se ale prosazovali pouze domácí hráči a proto výhra zůstala v krajském městě.

,,Hosté, přestože duel odehráli pouze se dvěma hráči základní sestavy, byli důstojným soupeřem. Utkání bylo totiž vyrovnanější, než napovídá konečný výsledek. Zlomilo se však za stavu 4:2. V této pasáži zápasu zvládli pětisetové souboje Závada proti Dorňákovi a Doležel s Křenem. Šestnáctiletý Tomáš Doležel byl navíc příjemným překvapením derby. Náš mladík ve dvouhrách vybojoval tři body. Potěšil také výkon Adama Závady,“ hodnotil střetnutí nejzkušenější domácí stolní tenista Petr Polák.

,,Zlín byl fyzicky zdatnějším družstvem,“ uznal za kolektiv Šarov Lubor Křen.     

 Vsetín si nečekaně hladce poradil s Frýdlantem. Valaši na severu Moravy i bez dvojky Libora Slováčka nad druhým celkem tabulky zvítězili 10:1.

,,Domácí nám ovšem naši roli hodně usnadnili. Frýdlant totiž do zápasu nastoupil pouze se třemi hráči. Tím jsme získali tři body zadarmo,“ přiznal po utkání nejlepší vsetínský hráč Štefan Sagáčik. 

Výsledky 11. kola:

Orel Zlín – Šarovy 10:3 (Zlín: Doležel 3, Závada 2, Polák 2, Vítek 2, čtyřhra: Vítek – Doležel. Šarovy: Dorňák, Jan Plhák ml., čtyřhra: Dorňák - Křen), Frýdlant – KST Vsetín 1:10 (Sagáčik 2, Juřica 2, Cvečko, Došek, čtyřhra: Cvečko – Došek, 3x WO), Neředín – TJ Chropyně 5:10 (Král 3, Lukáš Konečný 3, Matěj Bednář 3, Čtyřhra: Lukáš Konečný – Král).