VELKÁ CENA SLOVENSKA V MÚTNÉM

VÍTĚZ TURNAJE V MÚTNÉM JAROSLAV KUČERA SE NA ORAVĚ V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ UTKAL S MAZÁKEM Z VOJNY SOOSEM. PETR POLÁK VYBOJOVAL DRUHOU PŘÍČKU

Region – Ve Velké ceně Slovenska veteránů se regionálním stolním tenistům dařilo. V Mútném se zviditelnil Jaroslav Kučera, který vyhrál kategorii sedmdesátníků. Těch se na Oravě sešlo 19.

  Reprezentant SK Slavičín v základní skupině nejprve prohrál s Jánem Kubindou z Vrútek 0:3. Poté zdolal ve třech sadách Mikuláše Soose z Michalovců a Ladislava Molnára (Hronovce).

 ,,V duelu s Kubindou jsem byl ještě nerozehraný. Bylo poznat, že jsem na turnaj dojel těsně před prvním zápasem. Partii se Soosem, který byl před 50. lety můj mazák na vojně v Kežmaroku, s nímž jsem v minulosti také odehrál jednu sezonu za Tatran Lubica, už jsem měl pod kontrolou. Podobně tomu bylo také ve střetnutí proti Molnároví,“ zavzpomínal na úvodní souboje na Slovensku Jaroslav Kučera.

 Ten v následném pavouku postupně porazil v osmifinále Imricha Árwaye (Martin) 3:0 (7, 5, 6), ve čtvrtfinále Štefana Hrivnáka z Michalan 3:0 (7, 6, 6), v semifinále nasazenou jedničku Jána Jakubů (Istebné) 3:0 (6, 6, 5) a ve finále dalšího stolního tenistu z Martina Františka Melka 3:0 (10, 2, 3).

,,S Melkem jsem v prvním setu vedl 10:3. Díky mojí nepozornosti soupeř ale vyrovnal na 10:10. Koncovku úvodní sady jsem však zvládl. Ve zbytku utkání už jsem se prosazoval účinnou topspinovou hrou,“ potěšil povedený výsledek v Mútném Kučeru.

V obci s 3000 obyvateli na Oravě se prosadil mezi šedesátníky také Petr Polák. Nositel barev zlínského Orla v rozhodujících zápasech ve čtvrtfinále přešel přes Petra Galluse z Bratislavy 3:1, v semifinále udolal Oldřicha Vrtala (Vratimov) 3:2, ve finále ale prohrál po boji s Tiborem Lanim (Martin) 1:3.

 ,,Gallus i Vrtal měli nepříjemnou trávu na bekhendu. Oldřich Vrtal měl navíc nebezpečný forhendový topspin. Lani hrál mimořádně dobře a vycházela mu sázka na risk,“ konstatoval po poslední výměně v turnaji Petr Polák.

Další medailovou pozici na Oravě vybojoval ještě Libor Slováček ze Vsetína, který mezi padesátníky obsadil třetí místo.

V Mútném se ve všech kategoriích představilo 142 stolních tenistů.               

NEOFICIÁLNÍ MISTROVSTVÍ EVROPY DRUŽSTEV VETERÁNŮ V HILVERSUMU

 PĚTAŠEDESÁTNÍCI ČESKA MYSLÍ V NIZOZEMÍ NA MEDAILI

Zlín – Petr Polák má nabitý srpen. Po turnaji v Mútném na konci července tvrdě trénuje, aby si mohl zaknihovat další stolně tenisový úspěch v kariéře. Veterán z Orla Zlín se od čtvrtku do neděle zúčastní neoficiálního mistrovství Evropy družstev veteránů v Hilversumu.

V Nizozemí bude v dresu Česka společně s Františkem Justem z České Lípy a Svatoplukem Kaločem z Frýdlantu nad Ostravicí bojovat v kategorii pětašedesátníků.

 ,,V Hilversumu budou muži hrát soutěže tříčlenných družstev, ženy soutěže dvoučlenných družstev. Úplně však nedokážu odhadnou, jaká se v Nizozemí v naší kategorii sejde konkurence. Předpokládám ale, že podle toho jaké máme s Justem a Kaločem herní kvality, tak bychom mohli získat některou z medailí,“ tuší a přeje si před startem šampionátu Petr Polák.    

V HLUKU SE BUDE HRÁT MEZINÁRODNÍ SATELITNÍ TURNAJ MLÁDEŽE

Hluk – Kvalitní mezinárodní stolně tenisový turnaj dětí a mládeže se o víkendu koná v Hluku. Na Slovácku se po turnajích ve slovenském Senci a v Havířově uskuteční poslední třetí podnik z 27. ročníku Satellite Tour.

Na 25 stolech ve sportovní hale v Boršické ulici budou v sobotu 17. srpna hrát jednotlivci, v neděli 18. srpna jsou na programu soutěže tříčlenných družstev. Vypsány jsou kategorie pro mladší žáky, mladší žačky, starší žáky, starší žákyně, pro juniory a pro juniorky.

 ,,V turnaji se představí stolní tenisté z Česka, Slovenska, Německa a Litvy. V každé kategorii nastoupí zhruba 70 chlapců a 30 dívek. Mezi nimi také zástupci z regionálních klubů z KST Zlín, Sokola Vsetín, Sokola Kostelec a domácího KST Hluk,“ informuje jedna z pořadatelek Vladislava Michalčíková.

PROGRAM TURNAJE SATELLITE TOUR V HLUKU 2019:

Pátek 16. srpna 2019:

17:30-19:00 – Prezentace do všech soutěží.

Sobota 17. srpna 2019:

   7:30-8:00 – Prezentace do soutěží jednotlivců.

8:30 – Zahájení soutěže mladších žáků a mladších žákyň.

9:30 – Losování soutěží starších žáků a starších žákyň.

10:00 – Zahájení soutěží starších žáků a starších žákyň.

11:00 – Losování soutěží juniorů a juniorek.

12:00 – Zahájení soutěží juniorů a juniorek.

14:00 – 15:30 – II. stupeň soutěží jednotlivců.

17:30 – Finálové zápasy všech soutěží.

19:00 – Vyhlášení vítězů všech soutěží.

Neděle 18. srpna 2019:

7:30-8:00 – Prezentace soutěží družstev.

8:00 – Losování soutěží družstev.

8:30 – Zahájení soutěží družstev.

14:00 – II. stupeň soutěží družstev.

18:00 – Vyhlášení vítězů v soutěžích družstev.