1. LIGA MUŽŮ

OSLABENÝ ZLÍN NA STOLECH BÉČKA HRADCE KRÁLOVÉ ANI V CHOCNI NEUSPĚL

Zlín – Nedařilo se. Dvě vysoké porážky si o víkendu zaknihovali prvoligoví stolní tenisté Zlína.

V sobotu zlínské družstvo v sestavě Adam Soukup, Jan Dufek, Jakub Dufek a Ondřej Vranka prohrálo v herně rezervy Sokola Hradec Králové 2:10.

 ,,Na výsledku se projevila skutečnost, že jsme postrádali dvě opory Michala Nedbálka a Bořka Otáhala. Ale i bez nich bychom na půdě 13. celku soutěže neuspěli. Hráči Hradce Králové byli totiž v domácím prostředí jistí ve výměnách a nechybělo jim ani sebevědomí,“ přiznal hostující Jan Dufek.

Ze zápasu měl tak alespoň trochu dobrý pocit Soukup, který ve čtyřech setech porazil Michala Lebedu mladšího.

,,Vyšla mi taktika udržet míček na stole a čekat na chyby soupeře,“ upozornil na podstatu povedeného výsledku Adam Soukup.

Ještě s krutějším debaklem 0:10 se musel Zlín smířit v neděli dopoledne v Chocni. Domácí, za které nastoupil nejlepší hráč první ligy Radek Košťál, nedali celku z krajského města nic zadarmo a po necelých dvou hodinách utkání jednoznačně ovládli.

,,Choceň si na nás věřila. My jsme sice bojovali, ovšem Východočeši byli lepší ve všech stolně tenisových činnostech. Proto nám dovolili v celém zápase uhrát jenom tři sety,“ konstatoval po souboji se čtvrtým celkem soutěže Jan Dufek.   

Výsledky 15. a 16. kola:

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ B – KST ZLÍN 10:2

Body Zlína: Soukup, 1x WO.

 CHOCEŇ – KST ZLÍN 10:0.

Badmintonový turnaj ve Strání
Zápisník Lubomíra Hotaře

2. LIGA MUŽŮ

VSETÍNU SE V HERNĚ REZERVY HODONÍNA NEDAŘILO

Vsetín – Překvapení se nekonalo. Druholigoví stolní tenisté Vsetína na stolech béčka Hodonína neuspěli. Valaši v sobotu na půdě devátého celku soutěže prohráli 4:10.

 ,,Domácí byli od začátku střetnutí lepším týmem. Zvládli obě čtyřhry a v dalším průběhu zápasu Jihomoravané vedli už 8:1. Teprve potom jsme přes Svobodu korigovali naši porážku. Hodonínští hráči ale byli důraznějšími a jistějšími stolními tenisty. Získat body přes Mikesku, Růžičku a Zajíce bylo velmi složité,“ uznala jednička vsetínské sestavy Štefan Sagáčik.

V tabulce po 12. kole Vsetínu patří jedenácté místo.

V dalších kolech Valaši znovu zajíždí do heren soupeřů. V sobotu 25. ledna se od 15 hodin představí na půdě céčka KST Ostrava. V neděli 26. ledna budou od 10 hodin hrát v Orlové.    

Výsledek 12. kola:

HODONÍN B – KST VSETÍN 10:4

Body Vsetína: Sagáčik, Jiří Škrla, Černohorský, 1x WO.

3. LIGA MUŽŮ

V KRAJSKÉM DERBY ČTYŘI SINGLOVÉ BODY CHROPYŇSKÉHO FILIPA KRÁLE NA SKALP ŠAROV NESTAČILY

Region – Vyhrál favorit. Podle očekávání skončilo ve skupině D třetí stolně tenisové ligy krajské derby mezi Chropyní a týmem z Šarov. Z vítězství 10:7 se před početnou diváckou kulisou v chropyňské herně radovalo šarovské družstvo.

,,Měli jsme problémy se sestavou. Z různých důvodů nám chyběli Matěj Bednář a Mergenthal. Proto museli nastoupit Plšek a Tomáš Grmela,“ informoval nejlepší hráč Chropyně Filip Král.

 Hanákům se navíc nepovedla první polovina zápasu. ,,Prohrávali jsme už 8:4. Nedařilo se Josefovi Plškovi a škoda také porážek Tomáš Grmely s Janem Plhákem a Jahůdkou. Hledal se také Lukáš Konečný. Na něm byl vidět měsíční tréninkový výpadek. Zlepšili jsme se až v závěru duelu. To už ale na obrat ve skóre nestačilo,“ konstatoval Filip Král, který pro svůj kolektiv vybojoval po výhrách nad Křenem, Janem Plhákem, Jahůdkou a Dorňákem čtyři singlové body.

,,I bez naší jedničky Karla Bojka jsme utkání zvládli. V derby jsme měli větší vůli po vítězství. Zlomovým duelem byla partie za stavu 5:8, kdy náš devátý bod získal Jan Plhák výhrou nad Plškem. Našimi hlavními tahouny ale byli Zdeněk Dorňák a Petr Jahůdka. Klíčové také bylo, že jsme měli vyrovnanější sestavu,“ radoval se po zápase hostující Lubor Křen.

V tabulce jsou po víkendu Šarovy druhé a Chropyni patří devátá příčka.

Ve skupině E se nedařilo Valašskému Meziříčí, které prohrálo v herně lídra soutěže záložního týmu Nového Jičína 4:10. Na severu Moravy se prosazoval pouze Daniel Ondryáš. Jednička Valachů porazila ve dvouhrách Tomáše Kratochvíla, Masnicu a Poláška.

 V tabulce je po 12. kole valašskomeziříčský tým na 6. místě.          

Výsledky 12. kola:

TJ CHROPYNĚ – SOKOL ŠAROVY 7:10

Body: Chropyně: Král 4, Lukáš Konečný, Tomáš Grmela, čtyřhra: Král – Plšek.

Šarovy: Dorňák 3, Jahůdka 3, Jan Plhák ml. 2, Křen, čtyřhra: Dorňák – Křen.

KST NOVÝ JIČÍN B – TJ DDM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 10:4

Body Valašského Meziříčí: Ondryáš 3, Došek.  

POZVÁNKA NA PŘEBORY ZLÍNSKÉHO KRAJE DO SLAVIČÍNA

V SOBOTU SE VE SLAVIČÍNĚ KONAJÍ KRAJSKÉ PŘEBORY STOLNÍCH TENISTŮ

Slavičín – Ve Slavičíně se v sobotu 18. ledna uskuteční Přebory Zlínského kraje ve stolním tenise mužů a žen pro rok 2020. Ve sportovní hale ve Školní ulici se sejdou hráči a hráčky z nejlepších klubů z našeho regionu. Chybět nebudou elitní stolní tenisté z KST Zlín, KST Vsetín, Šarov, Chropyně, nebo Valašského Meziříčí. O stolně tenisové tituly ale mají právo zabojovat všichni hráči, kteří jsou na základu družstev řízených Českou asociací stolního tenisu, nebo Svazem Zlínského kraje. Nastoupit mohou i nominovaní hráči z okresu Zlín, Uherské Hradiště, Vsetín a Kroměříž.

 Soutěžit se bude ve dvouhře mužů, dvouhře žen, čtyřhře mužů, čtyřhře žen a smíšené čtyřhře. Nejlepší mužští singlisté a nejlepší singlistky mezi ženami si vybojují právo účasti zahrát si na přelomu února a března na mistrovství republiky.

Prezentace ve Slavičíně začíná v 8 hodin. První turnajové zápasy, které budou probíhat na 12 stolech, vypuknou v 9 hodin. Finálový blok všech soutěží je na programu mezi 15. a 18. hodinou. Předpokládá se účast zhruba 70 hráčů a hráček.

Krajský mužský singlový titul v roce 2019 vybojoval Vratislav Oslzla ze Zlechova, který ve finále zdolal Jana Dufka (KST Zlín). Dvouhru žen vyhrála Simona Tydlačková (Sokol Vsetín). Stříbrná skončila Gábina Bezděková (Orel Zlín), třetí místo obsadila Radana Vránová ze Sokola Šarovy. V mužské čtyřhře dominovali Lubor Křen se Zdeňkem Dorňákem (Sokol Šarovy). Čtyřhru žen ovládly Simona Tydlačková s Kateřinou Hnátkovou (Sokol Vsetín). Ve smíšené čtyřhře brali prvenství Zdeněk Dorňák s Radanou Vránovou (Sokol Šarovy).