Ve druhém semifinále Martin Raška překonal Petra Chromčáka ze Sokola Jasenná 3:2. Bronzovou příčku obsadil Petr Chromčák, který v utkání o 3. místo pokořil Miroslava Jančaříka 3:1.

Do čtvrtfinále postoupili Jakub Dočkal (Orel Kašava), Ondřej Kužela (SK Slopné), Miroslav Raška (Sokol Valašské Klobouky) a Tomáš Holík (SK Louky).

Petr Rak byl překvapením slavičínských stolně tenisových přeborů.

,,Ve čtvrtfinále s Tomášem Holíkem jsem zachránil ztracený zápas. V pětisetové bitvě jsem v páté sadě prohrával 2:7. V koncovce pátého setu jsem však měl štěstí. V semifinále jsem měl ze zápasu obavy a z Miroslava Jančaříka respekt. Zkušeného klubového kolegu jsem ale nakonec překonal díky razantnímu forhendu. S Martinem Raškou jsme se potkali už v základní skupině. Také v první fázi turnaje jsem valašskoklobouckého stolního tenistu porazil. Martin dokáže udržet míček na stole a ve finále jsem s ním první set prohrál 2:11. Od druhé sady už se mi v utkání dařilo. Hodně mi také pomohly rady od Petra Malatinského,“ raduje se ze zisku titulu 17letý Petr Rak, který po turnaji úspěch oslavil s týmovými spoluhráči v jedné slavičínské hospůdce.

Přeborů se v mužské dvouhře zúčastnilo 35 stolních tenistů z 12 oddílů. Zápasy se hrály na 13 stolech.

Turnaj se nejprve hrál skupinovým systémem (6 základních skupin po 4 hráčích a 2 základní skupiny po 5 hráčích). Následně se hrálo o konečné pořadí.

Ve Slavičíně bojovalo také 16 deblů v soutěži v čtyřhře mužů. V ní sehraná dvojice Petr Chromčák se Stanislavem Petrů (oba Sokol Jasenná) ve finále zvítězila nad Martinem Raškou s Miroslavem Raškou (oba Sokol Valašské Klobouky) 3:1. Třetí místo obsadili Marek Kužela s Tomášem Holíkem (SK Slopné, SK Louky), čtvrtí skončili Petr Malatinský a Miroslavem Jančaříkem (oba SK Slavičín).

Chromčák se Stanislavem Petrů slaví třetí deblový titul v řadě. Reprezentanti Jasenné se stolně tenisovými přeborníky v okrese Zlín stali už počtvrté.

,,Finále mělo dramatický průběh. Martin Raška s Miroslavem Raškou byli nepříjemní soupeři. Dvojice z Valašských Klobouk vyrovnala stav na 1:1 na sety, ale od třetí sady jsme si vývoj zápasu pohlídali. Já jsem se snažil udržet míček na stole a Chromčák, kterého duel zastihl v dobrém rozpoložení, výměny hlavně ve třetím

a čtvrtém setu úspěšně zakončoval,“ prozradil po finále ve čtyřhře spokojený Stanislav Petrů.