Ti po čtyřhrách a úvodní dvouhře vedli 3:0. Cenný bod získali zejména Jahůdka s Křenem, kteří v pětisetové deblové bitvě udolali Karala se Skopalem. Poté se ke slovu dostali také hosté. Kostelec postupně korigoval stav na 4:3.

V dalším průběhu střetnutí to bylo 5:5, 7:7 a v závěru duelu po výhrách Nedbálka nad Křenem a úspěchu Skopala proti Jahůdkovi dokonce 8:9. Remizu pro šarovské družstvo zachránil v posledním singlu v souboji jedniček Bojko skalpem Karala. ,,Smírný výsledek je pro nás ztrátou. V derby jsme chtěli kvalitního soupeře pokořit. Bohužel smůlu měl znovu Jahůdka, jenž partie s Nedbálkem a Jakubem Dufkem prohrál 2:3 na sety. Po pěti sadách odešel poražený rovněž Křen s Karalem. Naštěstí se chytil Račák, který vystřídal Plháka mladšího.

Viťa ve druhé polovině utkání vybojoval po výhrách nad Nedbálkem a Jakubem Dufkem dva důležité body," hodnotil zápas hrající domácí kouč Karel Bojko. Ten byl hlavní oporou svého kolektivu, když ve dvouhrách postupně zdolal Skopala, Nedbálka, Jakuba Dufka i Karala. ,,Z utkání jsme mohli vytěžit víc. Mrzí nás hlavně prohra v úvodní čtyřhře, kdy jsme se Skopalem v duelu s Jahůdkou s Křenem vedli 2:1 na sety a 6:3 v sadě čtvrté," pronesl po střetnutí s bojovností a nasazením svého družstva a nakonec i s výsledkem spokojený kostelecký Martin Karal.

ŠAROVY – KOSTELEC 9:9

Body: Šarov: Bojko 4, Račák 2, Křen, čtyřhry: Bojko – Jan Plhák ml., Jahůdka – Křen.
Kostelce: Karal 3, Skopal 3, Nedbálek 2, Jakub Dufek.

Lubomír Hotař