VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stolně tenisový veterán Kučera si v létě zahrál i v Las Vegas

Hodně náročné a hlavně pestré léto má letos stolní tenista Jaroslav Kučera. Kromě toho, že byl úspěšný na veteránském mistrovství světa v Las Vegas, tak byl po šampionátu ještě tři týdny na návštěvě u dcery v New Yorku. Poté se zúčastnil turnajů v Mútném na Slovensku a v maďarském lázeňském městě Harkány. 

5.9.2018
SDÍLEJ:

Jaroslav Kučera v Las VegasFoto: archiv Jaroslava Kučery

Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V LAS VEGAS SI JAROSLAV KUČERA PŘIVEZL BRONZOVOU DEBLOVOU MEDAILI

Veteránský světový šampionát se Jaroslavovi Kučerovi povedl. V Las Vegas s Jiřím Fafkem z Chomutova vybojovali v kategorii sedmdesátníků bronzovou medaili.

,,V deblu jsem měl velké ambice. Věřil jsem, že s levorukým Fafkem máme naději na dobrý výsledek. Se svým spoluhráčem jsme ovšem potřebovali a doufali v příznivý los,“ nezastíral slavičínský stolní tenista.

Los českému páru v městě hazardu přál a naši hráči toho využili. Kučera s Fafkem v základní skupině postupně porazili bratry Lee z Kanady 3:0 (3, 9, 5), duo Karlsson, Oto (Švédsko, Německo) 3:0 (10, 7, 1) a bronzové medailisty z posledního mistrovství světa v Helsinborgu Švýcary Gretera s Versangem rovněž 3:0 (4, 5, 3). V pavouku pak náš pár postupně překonal v 1. kole Angličany Milwarda se Stacem 3:0 (6, 3, 3), ve 2. kole Greena se Solomonnem (Anglie, Austrálie) 3:1 (-6, 3, 6, 9) v osmifinále Bjorka se Samuelsonem ze Švédska 3:0 (7, 5, 9) a ve čtvrtfinále favorizovanou dvojici Vecko, Lapalainen (Slovinsko, Finsko) 3:0 (5, 4, 9).

,,Vecko je bývalý reprezentant Jugoslávie a Lapalajnen v minulosti reprezentoval Finsko. Zápas proti nim se nám však povedl. Kvalitně jsme přijímali servis, a proto jsme soupeře nepouštěli do aktivní hry,“ zavzpomínal Jaroslav Kučera.

V semifinále už ale jeho dvojice prohrála s Číňany Cheung Zichu, Zhang Xuyou  0:3 (-7, -14, -8). ,,Asiaté měli neregulérní potahy. Protesty ovšem byly marné. Americký rozhodčí čínského původu jim je uznal. Přesto jsme s nimi úvodní dva sety odehráli vyrovnanou partii. Ve druhé sadě jsme dokonce neproměnili čtyři setboly,“ upozornil slavičínský matador.

Kučera se v USA představil také ve dvouhře. V ní bral v konkurenci 300 sedmdesátníků postup do 3. kola. Stolní tenista z Valašska v základní skupině překonal Wintricha ze Spojených států 3:0 (3, 5, 8) Desaiho (Indie) 3:0 (5, 3, 6) a Angličana Hoareho  3:1 (1, 4, -8, 4). Ve vyřazovacích soubojích měl v 1. kole volno, ve 2. kole si poradil s Estoncem Laikrem 3:0 (4, 9, 6), v následném 3. kole ho vyřadil Lingem z Malajsie 0:3 (-4, -6, -10).

,,Soupeř z Malajsie měj dobré podání. Teprve ve třetí sadě jsem našel recept na jeho servis. Koncovku této sady jsem však nezvládl,“ konstatoval 70letý Jaroslav Kučera.

   19. mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu se v Las Vegas zúčastnilo 4048 hráčů z rekordních  90 zemí. V hodnocení národů Česká republika skončila na 13. místě. Turnaj se hrál na 202 stolech v místním klimatizovaném Kongresovém centru. Dalších osmačtyřicet stolů bylo připravených na trénink. V době šampionátu panovaly v Las Vegas teploty okolo čtyřiceti stupňů.

20. veteránské mistrovství světa se uskuteční v roce 2020 ve francouzském Bordeaux.                  

ZE SVĚTOVÝCH ŠAMPIONÁTŮ KUČERA NEJRADĚJI VZPOMÍNÁ NA MANCHESTER A RIO DE JANIERO

Účasti na světových šampionátech veteránů Jaroslav Kučera odstartoval v roce 1996 v Lillehammru. V Norsku se v singlu i deblu s Josefem Pořízkem z Vyškova uvedl postupem ze základní skupiny.

 ,,Podstatně úspěšnější šampionát jsem absolvoval o dva roky později v Manchesteru, kde jsme ve čtyřhře se Zdeňkem Remešem vybojovali bronzové medaile. Ve dvouhře jsem vypadl v osmifinále po bitvě s domácím Angličanem Hiltonem,“ zavzpomínal stolní tenista SK Slavičín.

V roce 2000 bylo mistrovství světa ve Vancouveru. ,,Také v Kanadě jsem hrál dobře. V singlu mě vyřadil až ve čtvrtfinále pozdější vítěz naturalizovaný Němec čínského původu Liang ge Liang. V deblu s Remečem jsme brali rovněž čtvrtfinále,“ prozradil Kučera.

 Ten v sezoně 2002 ve švýcarském Luzernu ve dvouhře znovu padl ve čtvrtfinále s Liang ge Liangem. S Remešem se dostali mezi osm nejlepších párů. Nad jejich síly byla v této fázi turnaje dvojice Šurbek, Amelin (Chorvatsko, Rusko).

V roce 2004 se nejlepší světoví stolně tenisoví veteráni sjeli do Jokahomy. V Japonsku ovšem Jaroslav Kučera chyběl.

V roce 2006 však v Brémách se světovou elitou znovu měřil síly. V Německu se těžko smiřoval se dvěma pětisetovými osmifinálovými porážkami. Ve dvouhře ho udolal Morozov z Ruska a ve čtyřhře duo Kučera, Karel Hrnčiřík (SK Slavičín, Mariánské Lázně) padlo s dánsko-švýcarskou dvojicí Ramberg, Neubauer.

 Matador z Valašska naopak velmi rád vzpomíná na sezonu 2008 a Rio de Janiero. ,,V Brazilii mě v singlu zastavil až v utkání o postup do čtvrtfinále proti Milanovi Orlowskému bývalý druhý hráč českého žebříčku Jaroslav Kunz. Ten ale v součastné době už hájí barvy Německa. Ze čtyřhry jsme si s Remešem z jižní Ameriky přivezli bronzové medaile. A to jsme ještě měli velmi dobře rozehrané semifinále,“ mírně zalitoval stolní tenista ze Slavičína.

V roce 2010 se mistrovství světa konalo v Číně. V Asii samozřejmě dominovali domácí borci, nicméně Kučerovi se ve dvouhře podařilo postoupit do osmifinále a deblu společně s Karlem Sekaninou z Kroměříže vypadli mezi šestnácti nejlepšími páry.

 V sezoně 2012 šampionát hostil Stockholm. ,,V hlavním městě Švédska mě zastavil ve čtyřech setech v zápase o semifinále bývalý německý reprezentant Jícek. Ve čtyřhře jsme s Pražanem Tajčem postoupili do osmifinále,“ prozradil slavičínský matador.

 O dva roky později v novozelandském Aucklandu Kučera kvůli vysokým finančním nákladům chyběl.

V Alicante v sezoně 2016 byl však už znovu u toho a ve dvouhře postoupil mezi dvaatřicet nejlepších stolních tenistů. Podobně se mu ve Španělsku vedlo také s Pražanem Zdeňkem Remešem ve čtyřhře.

Z posledního setkání na letošním šampionátu v Las Vegas se Jaroslav Kučera vrátil s bronzovou medailí ze čtyřhry a potěšil ho i postup mezi dvaatřicet nejlepších hráčů ve dvouhře. Debl odehrál s chomutovským Jiřím Fafkem. 

NEJVĚTŠÍM ZÁŽITKEM REPREZENTANTA SK SLAVIČÍN V NEW YORKU BYL OHŇOSTROJ NAD MANHATTANEM

Kučerovi se za oceánem líbilo. Proto si ve Spojených státech o téměř jeden měsíc prodloužil pobyt.

,,Nejdříve jsem ale zažil stresovou situaci při odletu s Las Vegas do New Yorku. Kdyby mě v Las Vegas jedna černošská zaměstnankyně na letišti nevzala za ruku a nedovedla k odletu, tak jsem tam asi ještě dneska. Jeli jsme dvacet minut nějakou podzemní dráhou. Poté ještě následovaly dvoje dlouhé schodiště,“ zavzpomínal i na patálie při přesunu mezi dvěma velkými americkými městy Jaroslav Kučera.

   Ten potom pětadvacet dnů v New Yorku pobýval u dcery. ,,Každý druhý den jsme společně s vnoučaty jezdili na obrovskou písčitou pláž na Runway Beach. V Atlantickém oceánu ovšem byly velké vlny a ty mě dost unavovaly. Také jsme chodili do Central parku, kde se hrává tenisový US Open. Tam jsem si jako suvenýry vyptal tři trička s nápisem pořadatele tohoto Grand Slamu. Rovněž jsem se byl podívat do newyorských parků. O víkendu jsme navštěvovali české, nebo slovenské krajany. Při párty s nimi se grilovalo, pilo pivo i víno. V nejlidnatějším městě v USA byl však pro mě největším zážitkem obrovský ohňostroj nad Manhattanem konaný na svátek nezávislosti,“ podělil se o zážitky Jaroslav Kučera.

  Sportovní srdcař z Valašska však měl v New Yorku problémy se spánkem. ,,Pokud mi to devítiletý vnuk a pětiletá vnučka dovolili, tak jsem trochu spával přes den. Jinak v noci jsem většinou sledoval Wimbledon,“ prozradil ještě slavičínský stolně tenisový matador.          

V MÚTNÉM SLAVICÍNSKÝ VETERÁN PORAZIL VE FINÁLE JÁNA JAKUBŮ. TĚŽKOU KRIZI MĚL V OSMIFINÁLE S MOLNÁREM

Po krátkém odpočinku zahájil Jaroslav Kučera druhou polovinu sezony startem na turnaji v Mútném. V malé vesničce s necelou stovkou obyvatel na Oravě, která leží 5 kilometrů do polských hranic, mají krásnou novou sportovní halu. ,,Turnaj se hrál na 16 stolech a ve všech kategoriích se v něm prezentovalo 155 stolních tenistů,“ informoval Jaroslav Kučera.

V jeho kategorii sedmdesátníků se představilo 17 hráčů. Matador ze Slavičína ve skupině pokořil Scheibera z Nitry 3:0 (5, 8, 7), Dienemma (Rimavská Sobota) 3:0 (11, 4, 7) a nasazenou turnajovou jedničku Jakubů z Istebného do třetice 3:0 (9, 8, 6). V osmifinále pak Kučera zvládl těžké střetnutí proti Molnárovi (Hronovce), jehož udolal 3:2 (8, 7, -10, -8, 14). Ve čtvrtfinále si poradil s Anwayem 3:0 (8, 8, 4), v semifinále s Melkem (oba Martin) 3:1 (-8, 7, 5, 7) a ve finále porazil znovu Jána Jakubů 3:0 (10, 9, 9).

,,S Molnárem jsem měl těžkou krizi a proti soupeřovi, s nímž jsem v posledních osmi vzájemných duelech neztratil ani set, jsem odvracel čtyři mečboly. Následné zápasy s Anwayem a Melkem už jsem zvládl bez problémů. Poradil jsem si také ve finále s Jakubů. Ve vyrovnaném souboji o první příčku jsem totiž od začátku každé sady pořád vedl,“ užíval si pobyt na Slovensku Jaroslav Kučera.

V HARKÁNY  JAROSLAV KUČERA INKASOVAL ZA SINGLOVÝ TITUL 20 000 FORINTŮ

Po dvou trénincích se nositel barev SK Slavičín vydal na oblíbený turnaj do lázeňského maďarského města Harkány. Toho se ve všech kategoriích zúčastnilo 212 hráčů z 9 zemí. Turnaj se ve velkém horku hrál na 16 stolech a Kučera v něm ovládl kategorii sedmdesátníků. V nejdůležitějších zápasech porazil ve čtvrtfinále Baluška 3:1 (5, -12, 8, 7) v semifinále Vilímka (České Meziříčí) a ve finále domácí jedničku v této kategorii Zoltána Antala z Gyoru 3:1 (7, 8, 11).

,,Všechny duely jsem zvládl velmi dobře takticky,“ pochvaloval si Kučera, který za vítězství v soutěži jednotlivců inkasoval 20 000 forintů. ,,Ty jsem však ještě v hale musel utratit ve stánku hlavního sponzora,“ prozradil dále stolní tenista z Valašska.

Kučerovi se v Maďarsku dařilo také v soutěži ve čtyřhře. V ní se Slovákem Melkem s Martina získali deblový titul. ,,Také duely ve čtyřhře mě zastihly v dobrém rozpoložení. Melko udržoval míček na stole a já jsem výměny úspěšně zakončoval,“ radoval se i deblového úspěchu v Harkány Jaroslav Kučera.

STOLNÍHO TENISTU Z VALAŠSKA LÁKÁ JEŠTĚ LETOS OVLÁDNOUT DVĚ VELKÉ CENY

Jaroslav Kučera do konce letošního roku rozhodně nemá v plánu odpočívat. V Česku ho čekají ještě tři turnaje Velké ceny. Ten první se hraje už tuto sobotu 8. září v Neratovicích. 6. října se stolně tenisoví matadoří sejdou v Jaroměři a jejich sezona vyvrcholí 16. a 17. listopadu Turnajem mistrů v Hluku. Další turnaje Kučera absolvuje na Slovensku. Hrát bude i mistrovské zápasy za SK Slavičín. Navíc je manažerem tradičního mezinárodního 47. ročníku turnaje ve Slavičíně, který se koná v sobotu 15. září.

 ,,Veteránskou sezonu mám velmi dobře rozehranou. Proto mě láká vyhrát Velkou cenu Česka i Velkou cenu Slovenskou. Zejména v Česku to bude hodně těžká práce. Největší soupeř Miloš Matějíček z Jeseníku je totiž velmi kvalitní soupeř a hlavní favorit naší kategorie sedmdesátníků,“ rád by zakončil letošní rok dalšími veteránskými úspěchy Jaroslav Kučera.             Lubomír Hotař                       

Autor: Lubomír Hotař

5.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 80 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Vrátný(á) / Informátor(ka). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: kontrola objektu, klíčový režim, obchůzková činnost v areálu objektu, zapisování návštěv, zapisování, kontrola vozidel., Požadujeme: bezúhonnost (čistý výpis z RT), samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, příjemné vystupování, certifikát strážného výhodou., Nabízíme: nepřetržitá pracovní doba 6:00 hod. - 18:00 hod., 18:00 - 6:00 hod., - mzda 80,00 Kč/hod. + osobní ohodnocení + stravenky v nominální hodnotě 60,00 Kč, - jistotu pravidelného příjmu vypláceného v souladu s právními přepisy., V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle 730 156 770 nebo zašlete svůj životopis na e-mail: iveta.kucova@agpplus.cz.. Pracoviště: Agp plus service s.r.o. - zlín, Šedesátá, č.p. 5638, 760 01 Zlín 1. Informace: Iveta Kučová, +420 730 156 770. Výroba - Výroba Obsluha strojů 23 000 Kč Obsluha stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Pracovník ve výrobě mycích a čistících prostředků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: obsluha míchacích a plnících strojů pro výrobu mycích a čistících výrobků a příprava k jejich expedici, zvedání břemen do 30 Kg, Výhody: stravenky, 2x ročně mimořádné odměny. Pracoviště: Bio-mio spol. s r.o., Průmyslová, č.p. 520, 763 17 Lukov u Zlína. Informace: Aleš Michálek, . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 12 000 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: zkušenosti s prodejem masa a masných výrobků výhodou., Výhody: stravné, odměny, prémie. Pracoviště: Slezské uzeniny, s.r.o. - zlín, J. A. Bati, č.p. 5648, 760 01 Zlín 1. Informace: Pilchová Jolana, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 22 000 Kč Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci Pracovník zakládání ve skladu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SWS a.s. patří podle sdružení Czech Top100 mezi 100 nejvýznamnějších firem České republiky. Zaměstnáváme 250 kvalifikovaných pracovníků a jsme jedním z největších IT distributorů na českém trhu, na kterém působíme již 25 let. , , Nabízíme zázemí velké stabilní prosperující firmy, práci v čistém prostředí, dobrý kolektiv a příjemné neformální pracovní prostředí, zaměstnanecké výhody (jazykové kurzy, stravenky, Cafaterie, sick days atd.) , , Jaká bude vaše pracovní náplň? , - Manipulace, vybalování, zakládání zboží, obsluha manipulační techniky (retrak)., - Jednoduché úkony na PC., , , Jaké jsou naše požadavky? , - pracovitost, zodpovědnost a spolehlivost , - dobrý zdravotní stav , - trestní bezúhonnost, , Další informace:, - Jedná se o 2 směnný provoz (ranní směna 6:00 – 14:30 hod., odpolední směna 13:00 – 21:30 hod.), - Pracovní dny Po – Pá (So, Ne, svátky volno)., - Placené případné přesčasy jsou samozřejmostí., - Pro pracovníky zakládání zajistíme průkaz obsluhy manipulační techniky (retrak)., - přijďte se k nám podívat, jak to u nás ve skladu funguje a vypadá. Pracoviště: Sws a. s. - březová, 763 15 Slušovice. Informace: Mgr. Petr Šich, +420 577 640 307.

Ondřej Bačo
30

Jsem naštvaný. Penalta to nebyla, je přesvědčený Bačo

Filip Štěpánek
30

Je smutné, že to nevyšlo lépe, mrzelo Štěpánka po premiéře

Lakatoš po vítězné premiéře ve Zlíně. Nechci to klukům kazit, vzkázal

ROZHOVOR/ Nulu v kolonce gólů v sezoně nevymazal, přesto zanechal slušný první dojem. Hokejový útočník Dominik Lakatoš si odbyl vítěznou premiéru ve žlutomodrém dresu Zlína v elitní formaci vedle Kubiše a Ondráčka.

Jsem Zlínu vděčný. Chci mu důvěru vrátit, hlásí posila Lakatoš

ROZHOVOR/ Komfort z liberecké arény vyměnil za skromné a promrzlé útroby Zimního stadionu Luďka Čajky. Ofenzivní posila PSG Berani Zlín Dominik Lakatoš včera absolvovala úvodní trénink se svým novým týmem.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT