Kučera v základní skupině postupně porazil Milana Danaje (Kralupy nad Vltavou) 3:0 (4, 5, 2), Arnošta Pražáka z Českých Budějovic 3:2 (-8, - 10, 5, 10, 2) a Zdeňka Balu z Opavy 3:1.

,,Nejtěžší souboj jsem svedl s Pražákem. Po prvním prohraném setu jsem ve druhém vedl 10:8. Ovšem i tuto sadu jsem ztratil. Poté jsem ovládl třetí set, abych v tom čtvrtém prohrával 4:8. Naštěstí se mi tuto pasáž duelu podařilo zachránit a v rozhodující páté sadě už jsem v zápase dominoval,“ prozradil stolně tenisový matador z Valašska.

V pavouku pak v osmifinále překonal po těžkém boji Slováka Jána Kubindu 3:2, ve čtvrtfinále si poradil s nasazenou turnajovou dvojkou Karlem Hrnčiříkem z Mariánských Lázní také 3:2, v semifinále zdolal Karla Malčáka (České Budějovice) 3:0. Zastavil ho až ve finále letitý rival Miloš Matějíček z Jeseníku, který souboj o první příčku vyhrál bez boje

,,Utkání s Kubindou mě stálo spoustu sil. Soupeř hrál úpornou obranu s dobrým pohybem. Proti Hrnčiříkovi jsem podal dobrý výkon. V partii se Západočechem jsem se prosazoval účinným topspinem. Souboj s Malčákem byl vyrovnaný, V něm jsem ovšem zvládl koncovky všech tří setů,“ hodnotil duely ve vyřazovací části pražského turnaje Kučera.

V Praze si v 8 mužských kategoriích zahrálo celkem 159 stolních tenistů. Ve 3 ženských kategoriích bojovalo 38 hráček. Turnaj se hrál na 20 stolech.

V letošní sezoně je ve Velké ceně Českomoravského klubu veteránů na programu celkem 8 turnajů. Další sedmý turnaj se uskuteční v sobotu 8. října v Jaroměři.