NA ŠAMPIONÁTU SI ZAHRÁLO 1181 STOLÍCH TENISTŮ Z 69 ZEMÍ

Šampionát v Maskatu se konal v luxusních prostorech místního výstaviště a kongresového centra. Zúčastnilo se ho 1181 stolních tenistů z 69 zení. Chyběli ale hráči z Ruska a Běloruska. Česko reprezentovalo 47 stolní tenistů a stolních tenistek. Po Indii, Německu a Japonsku jsme byli čtvrtou nejpočetnější výpravou. Zápasy se hrály na 100 úplně nových nezvykle černých stolech.

S LAMMAREM NEPROMĚNIL NĚKOLIK MEČBOLŮ

,,V Ománu to byl můj největší a nezapomenutelný zážitek ve stolně tenisové kariéře,“ přiznal Otmar Mergenthal.

V jeho společnosti pětapadesátníků se prezentovalo 142 hráčů. V singlu ze základní skupiny Mergenthal postoupil z prvního místa bez ztráty setu. Nejtěžší souboj v první fázi turnaje svedl s Němcem Peterem Klaiberem, kterého zdolal 3:0 (8, 9, 10). V pavouku pak kroměřížský matador postupně v 1. kole porazil Ahada Akamariyha Farshiho z Iránu 3:0 (6, 5, 5), ve 2. kole překonal Jörga Stöcka (Německo) 3:2 (10, -9, 9, - 9, 3), v osmifinále si poradil s Kumarem Vivekem Arorou z Indie 3:1 (6, -9, 2, 6), ve čtvrtfinále ho zastavil Francouz Luis Jean Lamarr, s nímž prohrál 0:3 (-8, -11, -10).

,,Těžký byl souboj se Stöckem, který hrál na forhendu strávou. Ve vyrovnaném duelu s Lamarrem jsem byl od začátku zápasu nervózní. Je ovšem škoda, že se mi ve druhé a třetí sadě nedařilo proměnit setboly,“ litoval Otmar Mergenthal.

VE ČTYŘHŘE SI MERGENTHAL S MARIANEM BEGALOU ZAHRÁLI S MISTRY SVĚTA

V deblu dvojice Mergenthal, Begala hned v prvním utkání v základní skupině hrála s pozdějšími mistry světa sehranými Dány Haumannem s Sendergaardem. S nimi česko-slovenský pár prohrál 1:3. V dalších střetnutích už se česko-slovenské dvojici dařilo. V těch rozhodujících Mergenthal s Begalou v osmifinále zdolali po pětisetové bitvě nebezpečné Indy Sharmu s Thakrem 3:2 (2, 7, -5, -5, 8), ve čtvrtfinále hladce zdolali Maďary Németha s Horvathem 3:0 (6, 4, 7), v semifinále prohráli s několikanásobnými mistry světa Henrikem Vendelbou a Andreasem Fejerem-Konnertem (Dánsko, Rumunsko) 1:3 (11, 6, 9, 4).

,,V prvním setu jsme favority zaskočili. Od druhé sady už se v zápase ale projevovala větší kvalita dánsko-rumunské dvojice,“ uznal stolní tenista z Kroměříže.

V PERSKÉM ZÁLIVU SE MU PODAŘILO NAČASOVAT FORMU

V Ománu se Mergenthalovi mimořádně dařilo.

,,Takový úspěch jsem nečekal ani ve snu. Zatím jsem startoval pouze na evropských šampionátech. V nich jsem nikdy v hlavní

soutěži nepostoupil z prvního kola. V Maskatu jsem se ovšem potkal s velmi dobrou formou, přál mi také los a bylo mi nakloněno štěstí. Jako bonus jsem si v hlavním městě Ománu zahrál i proti vícenásobnému mistru Evropy Andreasi Fejerovi Konnertovi z Německa,“ užíval si pobyt v Petrském zálivu Mergenthal.

ZAUJALA HO ČISTOTA A CENA BENZÍNU

Domů se vrátil se spoustou dalších zážitků.

,,Počasí v Ománu bylo v tuto roční dobu velmi příjemné. Celý týden svítilo slunce a teplota se pohybovala mezi 22 až 28 stupni. Moře mělo 24 až 25 stupňů. Voda v hotelovém bazénu měla dokonce 30 stupňů. V Maskatu mě také zaujala čistota v hotelu, v bazénu, sportovišť a všech veřejných prostor. Omán je bohatá země. Na čtyřproudových dálnicích jezdila jenom samá luxusní auta všech světových značek. Na dojíždění z hotelu do haly jsem si pronajal svoje auto. Cena benzínu byla příjemná. Litr tam stál našich 14 Kč,“ podělil se o zajímavosti Mergenthal.

ČEKAJÍ HO TŘETILIGOVÉ ZÁPASY V BARVÁCH SK PŘEROV

Ten si po návratu domů od stolního tenisu neodpočine. Až do poloviny března bude ve třetí lize hájit barvy momentálně mateřského klubu SK Přerov. V nejbližších dnech a týdnech ho také čekají veteránské turnaje v Česku a na Slovensku.

,,Ve všech těchto soutěžích bych chtěl prodat aktuální formu,“ plánuje Otmar Mergenthal.