V Jaroměři si premiérové vítězství zaknihoval Vít Dvořák. Stolní tenista z Kroměříže ovládl nejmladší kategorii čtyřicátníků.

,,Už jsem se v Českomoravské Velké ceně stolně tenisových veteránů probojoval několikrát do finále. Ovšem až v letošním říjnovém podniku v Jaroměři se mi podařilo konečně zvítězit,“ radoval se Vít Dvořák.

Ten v nejdůležitějších duelech udolal v semifinále po pětisetové bitvě Martina Juhasze (Elizza Praha) a ve finále si poradil s Pavlem Hauschwitzem z Vrchlabí 3:0.

,,V partii s Juhaszem jsem měl štěstí. V páté sadě jsem totiž odvracel dva mečboly. Snadnější byl duel s Hauschwitzem. Na soupeře z východních Čech jsem si věřil. Letos jsem se s ním utkal ve všech turnajích Velké ceny a po výhrách v Hostinném, Holicích, Havířově a Liberci jsem s ním ani v Jaroměři neprohrál,“ potěšil Dvořáka úspěch na Náchodsku.

Do formy se dostává Štefan Sagáčik z Valašského Meziříčí, který vyhrál kategorii padesátníků. Matador z Valašska v základní skupině zdolal Vladimíra Jelínka (Turnov) 3:0 (8, 8, 9) a Miroslava Kodrlu (Orel Ostrožská Nová Ves) také 3:0 (5, 6, 4). V pavouku si pak postupně poradil ve čtvrtfinále s Jaromírem Havrlantem z Nového Jičína 3:1 (8, -10, 9, 8) v semifinále se Slovákem Danielem Cvečkem z Martina 3:2 (8, -9, 7, -9, 4) a ve finále s Otmarem Mergenthalem z Kroměříže 3:0 (7, 9, 8).

,,S Jelínkem jsem byl aktivnější a jistější v koncovkách všech tří setů. S Kodrlou to byl jednoznačný zápas. Ve čtvrtfinále hrál Havrlant velmi dobře. Nepříjemný byl zejména jeho forhendový topspin. Ve střetnutí s Novojičínským veteránem jsem však byl v koncovkách přesnější. V semifinále Cvečko měnil rytmus hry. V partii se stolním tenistou z Martina jsem byl ovšem od začátku pátého rozhodujícího setu důraznější. Vyrovnané bylo také finále s Mergenthalem. Otmar předváděl útočný stolní tenis. Znovu jsem však byl úspěšnější v koncovkách všech setů,“ hodnotil Štefan Sagáčik všechny svoje utkání na jaroměřských stolech.

Ten si na Náchodsku zaknihoval jubilejní 50. výhru v turnajích Velké ceny Českomoravského klubu veteránů.

Dařilo se rovněž Petrovi Polákovi (Orel Zlín). Ten v kategorii pětašedesátníků postoupil do semifinále. Zlínský matador nejprve v první fázi turnaje ovládl jednu ze základních skupin.

,,V ní jsem mimo jiné ve třech setech porazil pozdějšího vítěze Jaroslava Schwana z Opavy,“ upozornil Polák.

V pavouku si pak postupně poradil ve čtvrtfinále v pěti sadách s nebezpečným Jaroslavem Hofmanem (Malešice), v následném souboji o postup do finále prohrál s ,,materialistou“ Miroslavem Cinibulkem z Chrastavy 0:3.

,,Do Jaroměře jsem odjížděl s obavami, ale s vědomím, že to musím alespoň zkusit. Z tenisu jsem měl natažený levý stehenní sval,“ svěřil se Petr Polák.

Z východních Čech se nakonec vrátil spokojený. Díky zisku třetí příčky totiž půjde do závěrečného listopadového Turnaje mistrů v Hluku z prvního místa.

,,Hofmana jsem udolal díky vydařené koncovce pátého setu, kde jsem využil a zúročil své bohaté stolně tenisové zkušenosti. Cinibulk hraje nepříjemným stylem, navíc má na bekhendu ,,jedovatou“ trávu. Dlouho jsem s ním nehrál, proto než jsem si stačil zvyknout na jeho hru, tak mě soupeř z Liberecka porazil,“ konstatoval Polák.

V pátém turnaji Velké ceny Českomoravského klubu veteránů se prosadily také regionální stolní tenistky. Tatiana Téglová z Valašského Meziříčí byla druhá v ženské kategorii čtyřicátnic a Iveta Zámečníková (Orel Zlín) postoupila v kategorii padesátnic do semifinále.

V turnaji v Jaroměři si zahrálo v 8 kategoriích mužů 125 hráčů a v 5 kategoriích žen 28 hráček. Turnaj se hrál na 18 stolech.