„S umístěním jsme spokojeni. Před sezonou jsme se chtěli pohybovat na pozicích ve středu tabulky. Naším záměrem bylo totiž zabojovat nejhůře o sedmou příčku,“ prozradil hrající vedoucí zlínského kolektivu Václav Pelnář.

Tým z krajského města se na I. ligu adaptoval velmi rychle. Už v prvním kole totiž v domácím prostředí porazil loňského vítěze soutěže celek Matve Uherský Ostroh. „Hosté k nám přijeli v nejsilnějším složení. Trochu nás sice podcenili, nicméně my jsme byli rozehranějším družstvem a této skutečnosti jsme využili k cennému skalpu,“ zavzpomínal Pelnář.

Další povedený výsledek si Zlín připsal na stolech sedmé Opavy a hráče těší i cenná plichta 9:9 na půdě čtvrtého družstva soutěže El Niňa Praha C. „Pražané jsou pro mě stále černým koněm první ligy. My jsme je však mohli dokonce i porazit. Vždyť v této partii jsme vedli už 8:5,“ lituje vedoucí zlínského celku.

Pelnáře ještě mrzí nepovedený domácí víkend proti Hradci Králové a Liberci. „Porážku od Hradce jsme očekávali, ale s Libercem bylo v našich silách uhrát remizu,“ tvrdí vedoucí týmu.

Do odvetné části vstoupil celek ze Zlína se stejnými ambicemi jako na startu sezony. „Ačkoliv postup do čtyřčlenného play off není daleko, naší hlavní prioritou je skončit v letošním ročníku do pátého místa,“ uzavřel Pelnář.

LUBOMÍR HOTAŘ