Tým z krajského města o víkendovém dvojkole (13. a 14.) druhé nejvyšší soutěže nejprve prohrál na půdě favorizovaného Hodonína, ale na stolech pražské Elizzy už si připsal plný bodový zisk. V tabulce tak okupuje šesté místo, když má stejně bodů jako o příčku lepší Liberec .

HODONÍN – KST ZLÍN 10:4

Hosté bez Jandory dokázali jen v úvodu skóre vyrovnat na 1:1. Od prvních dvouher ovšem v utkání dominovala hodonínská sestava Skořepa, Medvecký, Mikulec a Vaculovič. Jihomoravský tým si totiž brzy vybojoval uklidňující tříbodový náskok, který úměrně do konce utkání neustále navyšoval. Za Zlín v singlech bodoval pouze Havel, jenž porazil Mikulce a Vaculoviče, se „čtverkou“ Hodonína Vaculovičem si poradil rovněž Mejzlík. „Od zápasu jsme žádný úspěch nečekali. Domácí byli totiž vysokými favority a tyto předpoklady také naplnili. V duelu proto dominovalo jasně lepší hodonínské družstvo,“ uznal kvalitu soupeře autor dvou bodů Zlína ve dvouhře Michal Havel.

Body KST: Havel 2, Mejzlík, čtyřhra: Pelnář – Mejzlík.

ELIZZA PRAHA – KST ZLÍN 3:10

Zlín měl utkání od začátku pod kontrolou. Hosté uspěli v obou čtyřhrách a i v dalším průběhu zápasu vesměs vyhrávali. Elizzu drželi pouze Šedivý a Tesárek, naopak Pavel Rochowanski i Lukáš Rochowanski nedělali našim hráčům žádné problémy. Domácí dokázali pouze skóre korigovat na 1:4 2:5 a 3:7. „Měli jsme vyrovnanější kolektiv. Důležité také bylo, že hned na začátku střetnutí pokořil Smýkal dvojku Pražanů Tesárka,“ konstatovala jednička hostí Václav Pelnář.

Body KST: Pelnář 2, Mejzlík 2, Havel 2, Smýkal 2, čtyřhry: Pelnář – Mejzlík, Havel – Smýkal.

Lubomír Hotař