SAGÁČIK ZVÍTĚZIL UŽ V 55. TURNAJI VELKÉ CENY ČESKOMORAVSKÉHO KLUBU VETERÁNŮ

Sagáčik na východě Čech bez problémů postoupil ze základní skupiny. Ve vyřazovacích soubojích ve čtvrtfinále udolal čerstvého padesátníka Miloslava Kubu z Prahy 3:2 (-8, 9, 9, -9, 9), v semifinále přehrál staronového soupeře Stanislava Dolejšího (Kolín) rovněž 3:2 (8, -9, 7, -10, 12) a ve finále si poradil s dalším stolním tenistou z Prahy Miroslavem Kočvarou 3:1 (-9, 6, 8, 9).

,,Duel s Miloslavem Kubou jsem nezačal dobře. Ve druhé sadě jsem ale zlepšil příjem a po ní jsem srovnal stav na 1:1 na sety. Třetí a čtvrtá sada byly vyrovnané, třetí jsem vyhrál, čtvrtou prohrál. V rozhodujícím pátém setu jsem vedl už 9:5, Kuba ale vyrovnal na 9:9. Koncovku čtvrtfinálového střetnutí jsem však zvládl. Partii s Dolejším také rozhodovala až pátá sada. V ní jsem si vypracoval vedení 9:6, poté jsem se soupeřem z Kolína prohrával 9:10 a pak ještě 11:12. Ale i toto utkání jsem zachránil. Ve finále s Kočvarou jsem si po ztrátě první sady od druhého setu s obrannou hrou Pražana už poradil,“ informuje o úspěšném stolně tenisovém tažení na Náchodsku Štefan Sagáčik.

Ten v Jaroměři zvítězil už v 55. turnaji v kariéře ve Velké ceně Českomoravského klubu veteránů.

KUČERA VE FINÁLE PORAZIL BÝVALÉHO EXTRALIGOVÉHO HRÁČE ZDEŇKA BALUŠKA

Na východočeských stolech se dařilo také reprezentantovi SK Slavičín Jaroslavovi Kučerovi, který ovládl kategorii pětasedmdesátníků. Těch si v Jaroměři zahrálo 26. Kvůli nemoci tam ale chyběl lídr pětasedmdesátníků Karel Hrnčiřík z Mariánských Lázní.

Kučera v základní skupině postupně po velkém boji udolal Pavla Staňu z Kopřivnice 3:2 (- 7, -8, 3, 7, 6), poté přehrál Dušana Molitorise (Jablonec) 3:0 (7, 10, 4) a ve třetím duelu přehrál Jaroslava Zádrapu ze Šumperku 3:0 (8, 8, 6).

,,S obranářem Staňou jsem prohrával 0:2 na sety. V úvodu zápasu jsem se nemohl trefit do jeho topspinu a nedařilo se mi zakončovat výměny. Od třetího setu jsem soupeře z Kopřivnice musel doslova upinkat. Souboje s Molitorisem a Zádrapou jsem měl pod kontrolou,“ prozradil Jaroslav Kučera.

V pavouku si stolní tenista z Valašska ve čtvrtfinále poradil s Bohumilem Vilímkem z Českého Meziříčí 3:0 (9, 11, 8) v semifinále zdolal Vladimíra Kadlece (Pardubice) také 3:0 (8, 10, 6) a ve finále porazil bývalého extraligového hráče Zdeňka Baluška z Ostravy 3:1 (5, -6, 15, 6).

,,Výsledek s Vilímkem neodpovídá průběhu zápasu. Byl to boj o každý míček. Kadlece jsem v minulém turnaji v Neratovicích hladce porazil. V Jaroměři to byl vyrovnanější souboj. Finálovou partii

s Baluškem rozhodla třetí sada. V ní jsem odvrátil čtyři setboly a sám jsem proměnil až pátý setbol,“ radoval se z triumfu na východě Čech Jaroslav Kučera.

IVETA ZÁMEČNÍKOVÁ VYBOJOVALA POSTUP DO SEMIFINÁLE

Spokojená z Jaroměře odjížděla také Iveta Zámečníková. Reprezentantka klubu Orel Zlín postoupila v ženské kategorii W50 do semifinále.

NA VÝCHODĚ ČECH SI ZAHRÁLO 168 HRÁČŮ A HRÁČEK

V Jaroměři si v 8 mužských kategoriích a 4 ženských kategoriích zahrálo celkem 168 stolních tenistů, z toho bylo 135 mužů a 33 žen. Pořadatelé pro čtyři nejlepší stolní tenisty v každé kategorii připravili hodnotné ceny. Cenu dostali i vítězové malého finále.

Turnaj se hrál na 18 stolech.

ZÁVĚREČNÝ TURNAJ MISTRŮ BUDE TRADIČNĚ V HLUKU

Velká cena Českomoravského klubu veteránů je letos složená z 8 turnajů. Poslední závěrečný Turnaj mistrů se uskuteční v sobotu 11. listopadu tradičně v Hluku.