Hosté utkání odehráli v sestavě s Janem Dufkem, Arnoštem Topičem, Ondřejem Vrankou a s mladíkem Filipem Račákem. Kvůli nemoci jim chyběla opora Michal Nedbálek.

Zlínu se v průběhu duelu podařilo vyrovnat na 4:4. Od poloviny střetnutí už si ale královéhradecké družstvo vývoj zápasu pohlídalo. Domácí vedli 6:4 a 8:5. Za tohoto stavu ještě Filip Račák výhrou nad Huškem korigoval stav na 8:6, ale poslední dvě dvouhry a tím i celé zápas už ovládli Východočeši.

,,Utkání bylo vyrovnané, o úspěchu Hradce Králové rozhodly drobnosti. Východočeské družstvo také využilo znalosti domácího prostředí,“ konstatoval po duelu se čtvrtým týmem soutěže hostující Jan Dufek.

V neděli dopoledne Zlín zvítězil na stolech céčka Havlíčkova Brodu 10:8.

Tento souboj měl zajímavý průběh. Hosté v něm vedli už 7:1, ovšem celek z Vysočiny na konci střetnutí korigoval stav na 8:9. O vítězný bod se v závěrečné dvouhře postaral náhradník Filip Račák, který ve čtyřech setech přehrál Filipa Karla.

V tabulce je Zlín po 5. kole na 2. místě. Na čele je céčko Havířova, třetí je Znojmo.

Příští víkend odehraje zlínské družstvo další dva druholigové duely. Oba v domácí herně na Podvesné. V sobotu 4. listopadu Zlín vyzve od 14 hodin celek TJ Ostrava KST D, v neděli 5. listopadu se od 10 hodin utká v souboji aktuálně dvou nejlepších družstev soutěže s céčkem Havířova.

2. LIGA MUŽŮ – Skupina B (4. a 5. kolo):

TJ SOKOL PP HRADEC KRÁLOVÉ C – KST ZLÍN 10:6

Body Zlína: Jan Dufek 2, Topič 1, Vranka 1, Filip Račák 1, čtyřhra: Vranka – Topič 1.

HB OSTROV HAVLÍČKŮV BROD C – KST ZLÍN 8:10

Body Zlína: Jan Dufek 3, Topič 2, Filip Račák 2, Vranka 1, čtyřhry: Vranka – Topič 1, Jan Dufek – Filip Račák 1.