KST ZLÍN – JESENÍK 10:6

Náročný víkend začal Zlín povedeným sobotním soubojem s Jeseníkem. Hosté se sice nachází až na pozicích ve spodní polovině tabulky, ovšem jejich několik sezon ustálená sestava nedá nikomu nic zadarmo. Také na zlínských stolech byl Jeseník nepříjemným soupeřem. Domácím se navíc nepovedl nástup do zápasu a v jeho první polovině prohrávali 1:2, 2:3 a 3:5. Teprve potom se celek z krajského města zvedl a díky zlepšenému výkonu celého družstva jeho hráči do konce střetnutí ztratili už jenom jedno utkání. Desátý bod Zlína vybojoval Tomáš Koldas skalpem Rybára. Hrdinou duelu byl ale především Tomáš Smýkal, který v singlech postupně porazil Miloše Matějíčka, Janošíka, Rybára a Martina Matějíčka. Smýkal navíc společně s Tomášem Koldasem udolali ve čtyřhře v pěti sadách Miloše Matějíčka s Rybárem.
,,Měli jsme vyrovnanější družstvo. U hostů byl nebezpečný hlavně Martin Matějíček," našel podstatu úspěchu domácích barev Tomáš Smýkal.
Body KST Zlína: Smýkal 4, Smoček 2, Tomáš Koldas 2, Lapčík, čtyřhra: Tomáš Koldas – Smýkal.

KST ZLÍN – DTJ SLÁVIA HRADEC KRÁLOVÉ C 10:7

Domácí zvládli také nedělní utkání podzimu, v němž šlo o přímý souboj o první místo. Zlín však čekala tvrdá stolnětenisová práce. Hosté na Moravu přijeli v silném složení, tedy i se čtyřiapadesátým hráčem českého žebříčku Martinem Koblíškem a českou sedmašedesátkou Milošem Šlapákem. Zbytek týmu tvořili Bittner a Lučan. Proti nim se postavila optimální zlínská sestava. K vidění byl proto od začátku do konce vyrovnaný duel. Celek z krajského města na začátku prohrával 1:2, ale potom už pořád vedl. Postupně si vybudoval náskok 4:2, 6:3, 8:5, 9:6, aby za stavu 9:7 vybojoval pro domácí klíčový desátý bod Lapčík, jenž si ve třech setech poradil s Lučanem. Hlavním tahounem Zlína byl ovšem opět Smýkal. Ten ve dvouhrách pokořil Koblížka, Lučana, Bittnera i Šlapáka.

,,Proti Koblížkovi, jenž letos nastupuje i v extralize jsem byl ve výměnách razantnější a rychlejší. Lučan v duelu se mnou zkazil hodně lehkých míčků. V souboji s Bittnerem jsme využil větší psychickou pohodu a Šlapákovi nevyhovovala taktika, kdy se mi od druhého setu dařilo měnit rytmus hry," pochvaloval si Smýkal. Zlínská jednička však přiznala, že před zápasem si jeho kolektiv na východočechy moc nevěřil. ,,V utkání ale všichni členové naší sestavy dokázali bodovat, zatímco v celku soupeře se nedokázal prosadit Lučan. Hodně důležitou a možná zlomovou výhru vybojoval Koldas, který za stavu 4:3 přehrál v pěti sadách právě Lučana," užíval si cenné vítězství Tomáš Smýkal.
Body KST Zlína: Smýkal 4, Tomáš Koldas 2, Lapčík 2, Smoček, čtyřhra: Tomáš Koldas – Smýkal. (hot)