Zlín se k víkendovým duelům na jih Moravy vydal taxíkem Arnošta Topiče a tento způsob přepravy mu přinesl štěstí. V sobotu zlínský celek vyhrál v Hustopečích 10:8. Senzační výsledek se v herně čtvrtého družstva tabulky začal rodit hned na začátku zápasu.

Bojovně naladěná hostující sestava Smýkal, Smoček, Topič a Dorňák vedla po deblech a úvodních dvouhrách 4:0. Teprve poté Hustopeče, které do střetnutí nastoupily v kvalitním složení se Schwarzerem, Hoferikem, Jakubem Mesárošem a Hortem, zmobilizovaly síly.

Jihomoravanům se v dalším průběhu duelu podařilo korigovat stav na 2:4, 4:5 a 6:7. Zlín si však cenný a důležitý skalp vzít nenechal. V závěru střetnutí sice Dorňák prohrál s Jakubem Mesárošem, ovšem o vítězný bod pro celek z krajského města se záhy postaral Smoček výhrou ve čtyřech sadách nad Hoferikem.

,,Hodně nám pomohlo, že jsme ovládli obě čtyřhry. Zejména skvěle zvládnuté koncovky všech tří setů Topiče se Smočkem proti Jakubovi Mesárošovi se Schwarzerem byly výborným počinkem. Navíc jsme podali týmový výkon. Domácí se totiž mohli ve dvouhrách spolehnout pouze na dvaašedesátého hráče národního žebříčku Schwarzera. U nás se tentokrát mimořádně dařilo Smočkovi, který v singlech postupně udolal Horta, Jakuba Mesároše a Hoferika," užívala si teprve druhé vítězství v letošním ročníku druhé ligy hostující jednička Tomáš Smýkal.

Ten se na skalpu favorita rovněž podílel třemi body ve dvouhře.

V nedli v Moravském Krumlově už se Zlín neprosadil a na stolech třetího celku soutěže prohrál 4:10. Konečný výsledek ale neodpovídá průběhu střetnutí. Hosté byli dalšímu aspirantovi na postup do první ligy důstojným soupeřem.

,,Spousta zápasů měla vyrovnaný průběh. V koncovkách však byli domácí šťastnější. Definitivní zlom v utkání nastal za stavu 7:4. V této pasáži duelu totiž Topič nedokázal dotáhnout do úspěšného konce dobře rozehrané začátky všech setů proti Chrástovi. Nadějně rozehranou partii, v níž vedl 2:1 na sety, prohrál se stejným hráčem i Dorňák.

Hlavním strůjcem výhry Jihomoravanů byl ovšem Jaroslav Kolůch. Ten pro domácí tým vybojoval tři důležité singlové body," upozornil Smýkal.

Výsledky 14. a 15. kola.

HUSTOPEČE – KST ZLÍN 8:10

Body KST Zlín: Smýkal 3, Smoček 3, Topič 2, čtyřhry: Dorňák – Smýkal, Topič – Smoček.

MORAVSKÝ KRUMLOV – KST ZLÍN 10:4

Body KST Zlín: Smýkal 2, Topič, čtyřhra: Smýkal – Dorňák.

Lubomír Hotař