V sobotu Zlín v sestavě Jan Dufek, Michal Nedbálek, Marek Vybíral, Jakub Dufek a Filip Dufek neuspěl na stolech celku DTJ Hradec Králové, kde se musel smířit s prohrou 4:10.

,,Zápas jsme dobře začali. Po čtyřhrách byl stav 1:1. Potěšilo mě, že jsme v deblu s Janem Dufkem ve čtyřech setech zdolali Průšu s Šilhánem. To byl pro nás velmi cenný výsledek,“ potěšilo hostujícího Michala Nedbálka.

Také v dalším průběhu střetnutí se jeho družstvo drželo. Hosté ještě dokázali korigovat skóre na 4:3. Vývoj zbytku zápasu už si ovšem Východočeši pohlídali.

,,Domácí v utkání dokázali prodat větší stolně tenisové zkušenosti. Jejich největšími tahouny byli Lukáš Foff a druhý nejlepší obranář v Česku Petr Šilhán,“ upozornil Nedbálek.

V nedělní partii zlínské družstvo s Romanem Kopečným, který v sestavě nahradil Jakuba Dufka, prohrálo v herně rezervy Sokola Hradec Králové 8:10.

V tomto duelu si Jan Dufek připsal cenný singlový skalp Miloše Šlapáka.

,,Byla to smolná porážka. S devátým celkem soutěže jsme po celý průběh střetnutí drželi krok. Body jsme sbírali hlavně přes Martina Jiráska mladšího a Jakuba Hrunku. Dokonce se nám podařilo ještě vyrovnat na 8:8. Za tohoto stavu jsem však podlehl Matyášovi Lebedovi a poté Kopečný nestačil na Hrunku. Výhra ta zůstala v Hradci Králové,“ konstatoval Michal Nedbálek.

Výsledky 27. a 28. kola:

DTJ HRADEC KRÁLOVÉ – KST ZLÍN 10:4

Body Zlína: Vybíral 2, Jan Dufek, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek.

TJ SOKOL PP HRADEC KRÁLOVÉ B – KST ZLÍN 10:8

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 2, Vybíral 2, čtyřhra: Kopečný – Vybíral.