NOVÝ JIČÍN – KST ZLÍN 9:9

Remiza na půdě Nového Jičína je pro zlínský celek ztráta. Hosté byli v utkání velkým favoritem. Navíc ovládli obě čtyřhry a na začátku střetnutí vedli 4:1. Proto nic nenasvědčovalo tomu, že by z herny sedmého týmu soutěže měli odjet bez vítězství.

,,Odehráli jsme nešťastný zápas. Zejména Smoček měl smůlu. Naše čtverka ztratila duely s Knybelem a Masnicou až v koncovkách rozhodujících pátých setů. Michal Masnica, který má v Novém Jičíně střídavý start z Kopřivnice nás ovšem překvapil, protože pro domácí vybojoval ve dvouhře tři body," upozornil nejlepší hráč Zlína v utkání Tomáš Smýkal.

Body KST Zlína: Smýkal 4, Lapčík 2, Smoček, čtyřhry: Smýkal – Lapčík, Tomáš Koldas – Smoček.

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ – KST ZLÍN 4:10

Zápas ve Frýdlantu už měli hosté pod kontrolou. Nicméně na začátku střetnutí při nich stálo hodně štěstí. Obě úvodní čtyřhry totiž zlínské družstvo vyhrálo až po pětisetových bitvách, když Lapčík se Smýkalem zdolali Tobolu s Gřundělem a Smoček s Tomášem Koldasem si poradili s Hrabcem a Maršálkem. Pět setů na vítězství potřeboval také v následném singlu Smýkal, aby udolal Maršálka.

,,Byl to můj doposud nejtěžší zápas v letošním ročníku druhé ligy," přiznal Tomáš Smýkal.

V dalším průběhu střetnutí sebevědomý Zlín vedl 8:0, než se za domácí konečně prosadil Hrabec, jenž překonal Libora Smočka. Hostující kolektiv sice v závěru utkání polevil v koncentraci, ale skalp celku ze spodní poloviny tabulky už si vzít nenechal.

,,Kromě toho, že jsme zachránili téměř ztracené oba debly, bylo také důležité, že se chytil Tomáš Koldas, který porazil Hrabca a Gřunděla. Celkově jsme však měli silnější družstvo. V barvách severomoravanů byl nebezpečný pouze Maršálek," tvrdí zlínská jednička Smýkal.

Body KST Zlína: Smýkal 3, Lapčík 2, Tomáš Koldas 2, Smoček, čtyřhry: Lapčík – Smýkal, Smoček – Tomáš Koldas.

(hot)