V prvním víkendovém duelu na severu Moravy zlínský kolektiv prohrál se zálohou Havířova 2:10.

Hosté do utkání nastoupili s novou posilou z druholigového Znojma Markem Vybíralem. Zbytek týmu byl složený s Jana Dufka, Michala Nedbálka a Jakuba Dufka.

,,Domácí v sestavě i s bývalými extraligy Markem Čihákem a Martinem Pavlicou v zápase potvrdili roli favorita,“ uznal Jakub Dufek za družstvo Zlína.

Celek z krajského města se ale snažil vzdorovat. Ovšem podařilo se mu pouze korigovat stav na 3:1 a 5:2. To když Jan Dufek porazil Harenčáka a Vybíral v pěti sadách překonal stejného hráče. Havířov však vývoj střetnutí kontroloval.

,,Severomoravané neměli slabšího hráče. Ve čtyřhrách byli sehraní a hlavně Čihák a Pavlica nezkazili ve výměnách lehký úder. Havířov proto duel vyhrál zaslouženě,“ konstatoval Jakub Dufek.

Ve druhém víkendovém zápase Zlín uhrál plichtu na stolech družstva béčka TTC Ostrava 9:9.

Hosté v důležitém záchranářském střetnutí posílili sestavu o Bořka Otáhala. Tato změna se jim vyplatila, protože Otáhal pro ně vybojoval dva singlové body.

Utkání ale bylo od začátku do konce vyrovnané. Po čtyřhrách byl stav 1:1. Poté Zlín vedl 2:1 a 3:2. Později ovšem prohrával 3:4, 4:5. V dramatickém závěru za stavu 8:8 Nedbálek prohrál s Delinčákem.

,,Nakonec se nám podařilo zachránit remízu. Náš devátý bod v poslední dvouhře vybojoval Otáhal, který ve třech setech zdolal Henžela,“ potěšil zlínského Michala Nedbálka i smírný výsledek na ostravských stolech.

V tabulce se Zlín udržel na 12. místě.

Další prvoligové souboje celek z krajského města odehraje na konci příštího týdne. V pátek 11. února od 17 hodin přivítá lídra soutěže záložní družstvo TJ Ostrava KST a v sobotu ve 14 hodin vyzve céčko ze stejného ostravského klubu. Oba zápasy budou k vidění v herně na Podvesné.

Výsledky 17. a 18. kola.

SKST HAVÍŘOV B – KST ZLÍN 10:2

Body Zlína: Jan Dufek, Vybíral.

TTC OSTRAVA 2016 B – KST ZLÍN 9:9

Body Zlína: Jan Dufek 2, Vybíral 2, Nedbálek 2, Otáhal 2, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek.