„Pokud duel aktuálně druhého a třetího celku tabulky zvládneme, postup do finále play off už by nám neměl uniknout," vysvětlil vážnost střetnutí domácí kouč Václav Pelnář, jehož tým sní o návratu do první ligy.

,,Máme ale před sebou ještě pořád dlouhou cestu. Jako první překážku musíme odstranit právě Blansko. Jedná se však o velmi silného protivníka, rovněž s prvoligovými ambicemi" uvědomuje si Pelnář.

„Soupisku Jihomoravanů totiž tvoří samí zkušení hráči. Lídrem je Luboš Dudík, který je zatím nejúspěšnějším hráčem druhé ligy. Dvojkou hostů je Aleš Přikryl, stolní tenista s nepříjemnými potahy. Abychom zápas vyhráli, body musíme určitě získávat přes Svobodu a Čáka. Nutné je také zachytit začátek střetnutí," ví kudy vede cesta k povedenému výsledku trenér Zlína.

Ten má k dispozici celou základní sestavu.

„Nastoupíme ve složení Smýkal, Liška, Topič a Prokeš. V případě potřeby je k dispozici i v poslední době ve třetí lize ve skvělé formě hrající Filip Čajka," odtajnil soupisku Váslav Pelnář, který by možná také mohl být v nedělní partii tajným triumfem Zlína.

Celek z krajského města ale už v sobotu od 15 hodin čeká souboj s Čechovicemi. S desátým kolektivem soutěže by všal Zlín neměl mít žádné problémy.