Po čtyřhrách byl zápas vyrovnaný. Vranka s Topičem porazili Jaroslava Baču mladšího se Svobodou, Nedbálek s Janem Dufkem prohráli s Hromkem s Orlem.

V dalším průběhu střetnutí hosté ještě snížili průběžný stav na 3:2. Ve zbytku utkání už ale domácí ani jednou neprohráli a duel s kvalitním soupeřem tak dovedli k pohodovému vítězství.

Hlavním tahounem byl Jan Dufek, který ve dvouhrách zdolal Orla, Jaroslava Baču mladšího a Svobodu. Po dvou singlových bodech k výhře přispěli Michal Nedbálek, Arnošt Topič a Ondřej Vranka.

,,Spadl nám kámen ze srdce. Po víc, jak roce jsme konečně vyhráli mistrovský zápas. V první lize se nám to v loňské sezoně ani jednou nepodařilo. Nic na tom nezmění ani skutečnost, že k nám Hodonín přijel bez své jedničky Michala Kadlčka,“ raduje se Jan Dufek.

Jeho tým v partii s Hodonínem podal soustředěný výkon

. ,,Souboj s oslabenými Jihomoravany jsme nepodcenili. Bojovali jsme o každý míček. Důležité bylo, že se nám v koncovkách vyrovnaných duelů dařil servis i příjem,“ našel podstatu úspěchu svého družstva Jan Dufek.

Další druholigové zápasy odehraje Zlín příští víkend. V sobotu 7. října od 14 hodin vyzve Orlovou, v neděli 8. října se od 10 hodin utká s béčkem TTC Ostrava. Obě utkání se budou hrát ve zlínské herně na Podvesné.

1. KOLO:

KST ZLÍN – SKST PLUS HODONÍN 10:2

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 2, Topič 2, Vranka 2, čtyřhra: Vranka – Topič.