„Hlavně výsledky v obou kraulových disciplínách mě trochu překvapily. Hodně solidní byly i časy. S tím jsem opravdu nepočítala. Naopak ve všech znakařských disciplínách jsem měla za cíl zvítězit a jsem ráda, že se to v domácím bazénu nakonec povedlo, i když časy mohly být ještě o něco lepší," byla na sebe přísná v tuto chvíli nejlepší zlínská plavkyně.

Má přitom po ruce hned několik argumentů, proč by to mohlo být za necelé dva týdny v rámci tuzemského šampionátu ještě lepší. „V pátek před závody jsem byla trochu nachlazená a necítila jsem se úplně v pohodě. Navíc jsem šla do závodů z plné přípravy. Tři týdny jsem trénovala opravdu velmi tvrdě s tím, že na vyladění formy budu mít tento a příští týden," říká Strapková.

Zimní mistrovství republiky je pro ni o to větší motivací, že na nedávný evropský šampionát ve Francii se neprobojovala. Jak ale sama přiznává, s tím byla smířená již na začátku podzimu. „Oproti předchozím nominačním limitům byly letošní časy hodně ostré. Ze znakařek je splnila akorát Simča Baumrtová, která nakonec přivezla bronz. V mém případě by se muselo sejít hodně okolností, aby to klaplo," prozradila svěřenkyně úspěšného trenéra tradičního Plaveckého klubu Zlín Petra Přikryla.

Právě s ním se teď bude rozhodovat, na jaké disciplíny při vrcholu domácí zimní sezony vsadí. Úspěch na kraulových tratích v rámci Vánoční ceny ji totiž trochu nahlodal. Není proto vyloučeno, že kromě znakařské padesátky a stovky vyzkouší i kraulovou stovku. „Znak plavu již dlouho a cítím, že bych si od něj potřebovala na chvíli odpočinout. Intenzivnější trénink zaměřený více na kraul by mohl být tím správným impulzem do další práce," myslí si 24letá účastnice dvou evropských šampionátů v Budapešti a Eindhovenu.

A aby času stráveného ve zlínských bazénech nebylo málo, ve svém klubu začíná pod dohledem zkušené trenérky Blanky Kalendové také s trénováním budoucích zlínských nadějí. „Zatím je to pro mě spíš zpestření, nicméně do budoucna by mě práce s dětmi bavila," nechala se slyšet studentka magisterského programu fakulty tělesné kultury na Univerzitě Palackého v Olomouci.